Chlapček s rázštepom pery si adoptoval tohto psíka s rovnakou vlastnosťou: Ich priateľstvo to o to viac zosilnilo!

Trojročný chlapec Bentley Boyers, sa narodil s vrodenou patológiou nazývanou rázštep podnebia. Napriek svojmu mladému veku sa dieťa videlo inak ako jeho rovesníci a trpelo…

Jeho rodičia sa snažili všetkými možnými spôsobmi pomôcť poraziť tento komplex, ale nedarilo sa im to. Keď však uvideli na webovej stránke útulku šteniatko s rovnakou patológiou, pevne sa rozhodli adoptovať si ho.

Chlapcova matka Ashley nepochybuje o tom, že šteniatko pomôže jej synovi získať viac sebavedomia.

„Ich priateľstvo znamená veľa. Syn s týmto šteniatkom vyrastie a pochopí, že majú vlastnosť, ktorá ich oboch spája, a zároveň ich oddeľuje od ostatných,“ povedala.

Zamestnanci útulku sa tešia, že sa ich odchovanec dostal do dobrých rúk, a veria v šťastnú budúcnosť psíka. Zamestnanci zariadenia zverejnili spoločnú fotografiu Bentleyho a jeho domáceho maznáčika na svojom účte na sociálnej sieti a napísali: „Je ťažké slovami vyjadriť, ako veľa pre nás všetkých znamená táto „adopcia“. Pozrite si tieto fotografie. Hovoria sami za seba.“

Chlapec už síce podstúpil operáciu rázštepu pery, no na minulosť nevie zabudnúť a je veľmi rád, že má kamaráta, ktorý má rovnaký osud ako on.

„Chlapec a pes sa do seba okamžite zamilovali. Prajeme im veľa šťastia a veľa spoločných rokov! “ uviedol útulok vo vyhlásení.

Riaditeľka útulku Lydia o šteniatku vysvetlila, že jeho diagnóza nebráni jeho vývoju a rastu. Aj keď sa maznáčik vzhľadovo líši od svojich príbuzných, je rovnaký ako ostatní psi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!