Brloh medvedíkov sa zaplavil vodou a oni kričali a volali o pomoc: Ďakujeme za záchranu!

Medvieďatám bolo chladno a boli vydesení a ich matka nemohli nikde nájsť. Jedinou útechou zvierat bolo to, že boli stále pri sebe.

Keď sa ich skrýša začala napĺňať vodou, medvieďatá začali plakať v nádeji, že im niekto pomôže …

Našťastie im prišli na záchranu dobrí policajti. Muži vytiahli medvedíkov z brlohu a preniesli ich na bezpečné miesto. Niekedy medvede opustia svoj brloh, ak dôjde ku katastrofe – napríklad povodeň.

Toto bol asi jeden z prípadov. Matka medvedica opustila brloh, ale pravdepodobne bola niekde v blízkosti.

Polícia vzala medvieďatá a priviedla ich na policajnú stanicu, aby sa mohli zahriať.

Keby nebolo ľudskej pomoci, pravdepodobne by sa nedožili ďalšieho dňa. Po záchrane boli vyšetrení veterinárom a tí uviedli, že ich zdravie nič neohrozuje. Polícia dokonca preniesla mláďatá na čerstvý vzduch (na miesto, kde boli nájdené) v nádeji, že medvedica, ich matka bude niečo počuť a pokúsi sa ich nájsť… Pravdepodobne ju však vydesil miestny pes, ktorý hlasito štekal, takže sa nevrátila …

V súčasnej dobe medvieďatá žijú v divočine v Porýní, kde sa o nich stará personál. To znamená, že nikto nesmie mať príliš rád zvieratá alebo s nimi hovoriť počas kŕmenia. Inak si medvede môžu zvyknúť na osobu a už nebudú môcť normálne žiť vo voľnej prírode. Teraz získavajú silu a rastú a na jeseň budú prepustené do prirodzeného prostredia. Vďaka ich záchrancom budú medvieďatá žiť dlhý a šťastný život!

Zdroj: thedodo.com

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň