Zoznámte sa s Romanom „Dieťaťom roku“ , ktorý zachránil už viac ako 1300 psíkov: Od štyroch rokov si miesto darčekov praje peniaze na záchranu ostatných zvierat

Hrdinom sa človek môže stať v ľubovoľnom veku. Túto pravdu dokázal sedemročný Roman McConn zachránil viac ako tisíc tristo psov pred nevyhnutnou smrťou.

V roku 2018 americký zväz ochrancov prírody vyzdvihol chlapcovi dobré skutky a vyhlásil ho za „dieťa roka“.

Už v štyroch rokoch Romana znepokojoval osud psov, ktorí žili v útulkoch, a iba za tri roky založil organizáciu Project Freedom Ride.

Tento projekt sa venuje záchrane štvornohých kamarátov z texaských útulkov. Chlapec potom psom hľadá nový domov.

Po víťazstve pri nominácii na „Dieťa roka“ Roman so svojou matkou býval v New Yorku, kde prezentoval svoju chválihodnú činnosť.

Už vo svojich štyroch rokoch chlapec svojim blízkym povedal, aby mu nekupovali žiadne darčeky na narodeniny, ale namiesto toho prispeli peňažnou sumou na záchranu zvierat.

Hlavným pomocníkom chlapca je jeho mamička jennifer McConnová, ktorá je na svojho syna neuveriteľne hrdá.

Žena prezradila, že za posledný mesiac roku 2016 s Romanom vyslali tridsať jedna psov do nových domovov vo Washingtone.

Mladý hrdina spomína na svojho prvého zachráneného psa, amerického buldočka menom Sally. Nehľadiac na svoju robustnú postavu bol pes veľmi priateľský a roztomilý. Vďaka Romanovi Sally a ďalší štvornohí priatelia človeka nachádzajú dobrých pánov a nové domovy.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: dailymail