Zoznámte sa s Odd Eyed Olive: Prekrásnou mačkou s veľkolepými očami!

Celý deň by som sa mohla pozerať na mačacie oči. Majestátne, očarujúce, malé gule plné magických farieb, ktoré oslňujú a lesknú sa aj v najtmavšom svetle.

Každý, kto niekedy mal doma mačku, musí vedieť, aké výnimočné tvory to sú.

Nevieme sa na ne vynadívať!

Počuli sme o mačkách s úplnou heterochrómiou, keď jedno oko má úplne inú farbu ako neovplyvnené modré oko, ale čo sektorová heterochrómia? Odd Eyed Olive žije s týmto zriedkavým stavom a jej kolegovia sú práve z tohto sveta!

Vieme, že gén, ktorý reguluje bielu kožušinu, reguluje aj farbu očí mačky , takže títo krásni pestrofarební tvorovia prichádzajú v dôsledku dobrej staromódnej genetiky.

A ďakujeme aj za vzácnu malú Olive. Jej zrak i sluch je rovnako zdravý ako u každej inej mačky. Jej majiteľ hovorí, že vo svojom voľnom čase Olive miluje hranie v krabiciach a pozorovanie vtákov.

Keď nie je zaneprázdnená tým, že pózuje pre fotografie, aby ju videl celý svet, Olive rada trávi čas so svojím spolubydliacim – mačkou a kamarátom Charlie. Podľa Olivinej majiteľky sú tí dvaja neoddeliteľní … Olive musí mať slabosť  pre modré oči!

Olive sa nemazná so žiadnou z jej ostatných mačiek a „toleruje“ náklonnosť a pozornosť IBA od Charlieho!

 

Nádherné stvorenie! Nemyslíte? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.cattitudedaily.com