Život Stevea Irwina sa splnil po tom, ako jeho rodina otvorila záchranné centrum pre slony

Steve Irwin bol slávny austrálsky odborník na voľne žijúce zvieratá a televízna osobnosť, ktorá pomohla miliónom ľudí pochopiť majestátnosť Zeme. 

S podporou svojej manželky Terri Irwin hostil zábavno-edukatívny seriál „Lovec krokodílov“ a založil „Nadáciu ochrany Stevea Irwina“. Irwinov vplyv na svet bol taký obrovský, že 15. novembra bol medzinárodne pomenovaný ako „Steve Irwin Day“.

Po smrti tejto vplyvnej osobnosti, jeho odkaz žije ďalej.

Vďaka jeho rodine, vrátane Terriho a ich detí Bindiho a Roberta, sa práve otvorila v Indonézii záchranné centrum pre slony. 

Elephant Hospital získala finančné prostriedky od austrálskej Zoo a ďalších organizácií. Zamestnáva veterinárov, ktorí školia indonézskych členov tímu ako sa starať o slony a o mikročipoch.

Pri tejto poslednej úlohe zamestnanci dúfajú, že budú lepšie sledovať populácie slonov.

Austrálska zoologická záhrada v Queenslande na mediálnom webe potvrdila, že spolu s ďalšími organizáciami pomohli postaviť nemocnicu a ubytovanie pre zamestnancov, aby pomohli kriticky ohrozenému slonovi sumatranskému.

Sumatranský slon sa zmenil z ohrozeného zvieraťa na kriticky ohrozené, už v roku 2012 . Odhaduje sa, že zostalo len medzi 2400 – 2800 jedincov. Podľa webových stránok Svetového fondu pre ochranu prírody sa počet slonov za posledných 25 rokov znížil o 80%.

Steve a Terri Irwin sú hlavnými predstaviteľmi austrálskej zoo v Queenslande.

Steve bol zabitý pred desiatimi rokmi po tom, ako mu raja svojím ostnatým chvostom prepichla hrudník.

Terri Irwin bola po celý život ochranárkou. V mladom veku 22 rokov začala rehabilitovať zranené dravé zvieratá. Ona a jej manžel vychovali svoje deti s rovnakou vášňou pre voľne žijúce zvieratá, ktoré spoločne zdieľajú.

Bindi a Robert teraz túžia chrániť prírodu a pokračovať v úsilí, ktoré ich otec začal.

View this post on Instagram

Dad first created the term ‘Wildlife Warriors’. Being a Wildlife Warrior means to stand up and speak for those who cannot speak for themselves. Together we have protected nearly half a million acres of conservation property. We have cared for over 86,000 wildlife patients at our Australia Zoo Wildlife Hospital with the goal of giving each animal a second chance at life and releasing them back to the wild. We support cheetah and rhino conservation work in Africa and employ a team of 60 rangers in Sumatra to dismantle illegal tiger snare traps. We’ve funded and participated in over 50 conservation studies, learning more about how to better protect our wildlife and wild places. We have filmed across the globe hoping to educate and inspire everyone to believe in their strength to change the world. We have dedicated our lives to standing up for Mother Earth. It’s up to ALL OF US to make a difference for the generations to come. The future is in our hands. ?

A post shared by Bindi Irwin (@bindisueirwin) on

Muž s obrovským srdcom!

Zdroj: https://www.thinkinghumanity.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *