Život Stevea Irwina sa splnil po tom, ako jeho rodina otvorila záchranné centrum pre slony

Steve Irwin bol slávny austrálsky odborník na voľne žijúce zvieratá a televízna osobnosť, ktorá pomohla miliónom ľudí pochopiť majestátnosť Zeme. 

S podporou svojej manželky Terri Irwin hostil zábavno-edukatívny seriál „Lovec krokodílov“ a založil „Nadáciu ochrany Stevea Irwina“.

Irwinov vplyv na svet bol taký obrovský, že 15. novembra bol medzinárodne pomenovaný ako „Steve Irwin Day“.

Po smrti tejto vplyvnej osobnosti, jeho odkaz žije ďalej.

Vďaka jeho rodine, vrátane Terriho a ich detí Bindiho a Roberta, sa práve otvorila v Indonézii záchranné centrum pre slony.

Elephant Hospital získala finančné prostriedky od austrálskej Zoo a ďalších organizácií. Zamestnáva veterinárov, ktorí školia indonézskych členov tímu ako sa starať o slony a o mikročipoch.

Pri tejto poslednej úlohe zamestnanci dúfajú, že budú lepšie sledovať populácie slonov.

Austrálska zoologická záhrada v Queenslande na mediálnom webe potvrdila, že spolu s ďalšími organizáciami pomohli postaviť nemocnicu a ubytovanie pre zamestnancov, aby pomohli kriticky ohrozenému slonovi sumatranskému.

Sumatranský slon sa zmenil z ohrozeného zvieraťa na kriticky ohrozené, už v roku 2012 . Odhaduje sa, že zostalo len medzi 2400 – 2800 jedincov. Podľa webových stránok Svetového fondu pre ochranu prírody sa počet slonov za posledných 25 rokov znížil o 80%.

Steve a Terri Irwin sú hlavnými predstaviteľmi austrálskej zoo v Queenslande.

Steve bol zabitý pred desiatimi rokmi po tom, ako mu raja svojím ostnatým chvostom prepichla hrudník.

Terri Irwin bola po celý život ochranárkou. V mladom veku 22 rokov začala rehabilitovať zranené dravé zvieratá. Ona a jej manžel vychovali svoje deti s rovnakou vášňou pre voľne žijúce zvieratá, ktoré spoločne zdieľajú.

Bindi a Robert teraz túžia chrániť prírodu a pokračovať v úsilí, ktoré ich otec začal.

Muž s obrovským srdcom!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: https://www.thinkinghumanity.com