Žena našla pri rieke uplakaného a trasúceho sa psa: Keď ho obhliadla, zistila niečo hrozné…

Keď dôjde k týraniu zvierat, neexistujú žiadne ospravedlnenia. Našťastie sú tu ale aj jedinci, ktorí vám opäť dodajú vieru ľudské pokolenie.

Keď žena našla úplne vystrašeného psa s provizórnou kotvou na krku, vedela presne, o čo tu išlo.

Žena menom Audra žijúca v Litve, bola práve na svojej ceste domov, keď v tom zazrela úbohého psíka blízko rieky. Zviera malo okolo krku priviazané závažie, ktoré malo najskôr slúžiť ako provizórna kotva. „Ten pes sa hrozne triasol a bol vystrašený,“ povedala Audrina dcéra. Zviera bolo vydesené na smrť, ale našťastie stále nažive. Nikto nechápal, ako sa dokázal dostať von z rieky s tak ťažkým závažím okolo krku. Teraz už bol v dobrých rukách.

Spočiatku psík žene nedôveroval, zrejme sa bál, že by mu mohla tiež ublížiť.

Audra ho ale čoskoro uistila, že už mu nič nehrozí. Vzala so sebou domov, aby ho rýchlo ošetrila a potom ihneď odviezla k miestnemu veterinárovi.

To, že pes prežil, bol úplný zázrak a ako Audra, tak jej dcéra, boli pripravené urobiť čokoľvek, aby sa uistili, že bude v poriadku.

Ukázalo sa, že to bol práve sused, kto bol za tento pokus o utopenie zvieraťa zodpovedný. Bolo to celé súčasťou jeho veľkej pomsty.

Sused ukradol psa mužovi, s ktorým mal spory, a snažil sa ho utopiť, len aby ho potrestal. Za nás v redakcií dúfame, že ho stihne zodpovedajúci trest. Súhlasíte?

Dnes je dôležité iba to, že psík je v poriadku a na žive…

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.