Zachránené levíča nemôže spať bez prikrývky, aj keď je už úplne dospelé

Všetky voľne žijúce zvieratá by sa mali pohybovať vo voľnej prírode a nemali by sa držať v zajatí v malých priestoroch. Bohužiaľ sme ďaleko od takéhoto scenára, pretože nespočetné množstvo zvierat je nútených žiť nešťastným životom ďaleko od svojich prirodzených biotopov.

Našťastie mnoho z týchto zvierat je zachránených práve včas, vďaka rôznym milovníkom zvierat.  jedným z týchto láskavých ľudí je Vicky Keahey – zakladateľ In-Sync Exotics Wildlife Rescue and Education Center . 

A jedným z nespočetných zvierat, ktoré Vicky a jej oddaný tím zachránili v priebehu rokov, je Lambert, krásny majestátny lev.

Keď ho záchranári našli v roku 2014, Lambert bol v hroznom stave. Chudobná malá duša bola kvôli hladovaniu viac slabé šteniatko, ako silný lev. Levíča nelegálne kúpil bezcitný muž, ktorý ho choval ako domáceho maznáčika. Potom si však zmyslel, že  divoké zviera už nechce.

„Predchádzajúci majitelia ho nelegálne získali ako domáceho maznáčika pre svoje deti,“ poznamenala Angela Culver, mediálna riaditeľka In-Sync Exotics Wildlife Rescue. „Po krátkej dobe sa rodina rozhodla, že ho už nechcú držať. Hneď sme boli o situácii informovaní a začali sme konať. Zviera sme bezpečne odviezli do našich záchranných priestorov.“

Keď prišiel do záchranného strediska, Lambert bol zmätený a vystrašený. Čoskoro si však získal srdcia všetkých.

Zdá sa, že levie mláďa našlo útechu v prikrývke a bez nej nemohol spať. „Počuli sme od predchádzajúcich majiteľov, že spal v posteli prikrytý dekou“ povedal Vicky. „Tak som vošiel do ohrady a položil prikrývku do jedného z rohov.“ V okamihu sa zdvihol, stočil sa na tú prikrývku a zaspal. Odvtedy je prikrývka jeho najobľúbenejšia vec, ktorú v ohrade jednoducho musí mať. “

Lambert

We are getting a LOT of rain today! Some of the tigers seem to enjoy playing in it, but the lions primarily stay tucked in their cozy dens during wet weather. Little Lambert really doesn't like the sound of all the rain, so Vicky tossed him a fresh blanky to play with, he's now a very happy little boy!

Uverejnil používateľ In-Sync Exotics Wildlife Rescue and Educational Center Štvrtok 17. júla 2014

Vďaka úsiliu záchranného tímu sa Lambert úplne uzdravil a teraz je nepoznateľný. No napriek tomu, že sa z neho stal zdravý dospelý lev, dnes by už vo voľnej prírode neprežil. Lambert stále potrebuje prikrývku, aby sa v nej schúlil skôr, ako pôjde spať.

„Jeho výbeh má okolo 650 metrov štvorcových, ktorý zahŕňa aj krytú plochu pre tieň a ochranu pred počasím a slnečné, trávnaté ihrisko s bazénom, kde sa rád hrá,“ uviedla Angela Culverová.

Rescued Lion Grows Up Snuggling In Blankets

He's been obsessed with blankets since he was a baby.

Uverejnil používateľ The Dodo Utorok 12. apríla 2016

Podľa nás je Lambert skutočný maznák! Čo si o tom myslíte Vy? Dajte nám vedieť a svoj názor vyjadrite nižšie v komentároch.

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, nezabudnite dať LIKE a zdieľajte ho so svojimi najbližšími!

Zdroj: https://www.majesticanimals.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *