Záchranári si najskôr mysleli, že našli ovcu: Bol to však zanedbaný psík, ktorý celý svoj život prežil zavretý v stodole!

Lazarus je sedemročný pyrenejský horský pes. Žiaľ, počas svojich prvých sedem rokov života nezažil nič pekné, keďže bol doslova uväznený v neľudských podmienkach.

Našli ho dobrí ľudia z organizácie Big Fluffy Dog Rescue, ktorá zachraňuje zanedbané zvieratká.

Aby sa k nemu dostali, museli vylomiť dvere na stodole a Lazar sa triasol od hrôzy. Bol zavretý v stiesnenej a špinavej stodole, bez možnosti ísť von na čerstvý vzduch. Hoci býval na farme, nemal možnosť robiť to, čo psy robia – preháňať sa po lúke, či naháňať motýle… Jeho majitelia ho jednoducho uväznili a nikdy sa mu nevenovali.

Našťastie ho našli dobrí ľudia, ktorí ho vyslobodili z hrôzostrašných podmienok a dali mu šancu na nový život. Keď ho ostrihali, jeho chlpy vážili neuveriteľných 15 kilogramov!

Lazar bol najskôr veľmi znepokojený a priam vystrašený, ale rýchlo si uvedomil, že ľudia mu chcú pomôcť. Pomaly im začal dôverovať. Cudzí ľudia mu prejavovali niečo, čo nikdy nepoznal a necítil – lásku!

„Napriek svojmu veku a kondícii nám ukázal, koľko života má v sebe, je naozaj plný energie a lásky!“  Nádherný príbeh a ešte úžasnejší ľudia, ktorí sa o neho postarali, súhlasíte? Zdieľajte!

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.