Za všetkým hľadajte iba človeka: Cirkus ju nechal opustenú v lese a teraz si medvedica odpykáva trest za útok na turistov

Vo väznici v kazašskom meste Kostanaj sa stretnete s neobvyklým trestancom….

Doživotný trest si tam odpykáva tridsaťšesťročná medvedica Jekaterina.

Ako už môžete tušiť, tiež v tomto prípade za všetkým hľadajte človeka.

Jekaterina bola pôvodne súčasťou cirkusu, ktorý ju však ako malé medvieďa nechal napospas svojmu osudu.

Zviera sa následne dostalo do kempu, kde bolo pre turistov vystavované v klietke. V roku 2004 sa tu však stali dva incidenty.

Najprv došlo k napadnutiu jedenásťročného chlapca, ktorý bol v kempe ubytovaný kvôli súťaži v kickboxe. Chlapec utrpel vážne zranenia a traumatický šok. „Všetko sa stalo tak rýchlo. Cez mreže som jej podával jedlo a zrazu ma chytila ​​za nohu. Od toho momentu si už nič nepamätám, „neskôr vypovedal. Ďalšou obeťou sa stal opitý dvadsaťosemročný muž, ktorý si s medveďom chcel potriasť rukou.

Personál kempu sa obával ďalších útokov a zviera sa pokúšal premiestniť do niektorej zo ZOO.
Pretože bolo ale všade plno, nad Jekaterinou bol vynesený vcelku bizarný rozsudok – trest doživotia. Teraz žije za mrežami väznice a spoločnosť jej robí 730 ďalších zločincov. Hoci sú medzi nimi tí najťažší kriminálnici, trest žiadneho z nich na rozdiel od medvedice nepresahuje 25 rokov. Vo väzení sa už stala symbolom a bola jej postavená socha.

„Je kamarátska, vôbec sa nespráva agresívne. Ostatní väzni ju chodia navštevovať. Zrovna pred mesiacom sa prebudila zo svojho každoročného zimného spánku. Teraz je v dobrej kondícii a behá a skáče, „hovorí pracovník ostrahy Aslan Medibajev.

Jeho slová potvrdzuje aj jeden z väzňov, štyridsaťtriročný Igor Tarakanov: „Je pokojná, na nikoho neútočí. Má rada sladkosti, ktoré jej prinášame – cukríky, sušienky, jablká. Samozrejme, že kontakt so zvieraťom rozjasňuje moje dni a pobyt tu vďaka tomu nie je tak bolestný. „

Vedenie väznice do budúcnosti neplánuje, že by zviera presunulo.

Bohužiaľ mu ani nie je schopné zabezpečiť spoločnosť.

„Je to smutné, ale nemôžeme k nej priviesť medvedieho samca.

Nie je ani možné uskutočniť umelé oplodnenie, „povedal vedúci vzdelávacích programov vo väznici Azamat Gapbasov.

Zdroj: odditycentral.com

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane