Vycvičené psy chránia divoké zvieratá pred pytliakmi: Ochránili tak už 45 nosorožcov!

Vzhľadom na obrovské problémy sveta je bohužiaľ pravda, že veľa zločincov stále pracuje, pretože využívajú nedostatok pozornosti ľudí kvôli rozptyľovaniu prebiehajúcej krízy.

-Správy o mafiách v Taliansku a inde využívajú situáciu za účelom dosiahnutia zisku. Jednou z oblastí kriminality, ktorá je bohužiaľ stále častým javom, je nezákonný obchod pytliakov.-

Pytliaci, ktorí vedia, že prírodné rezervácie a útočiská pre voľne žijúce zvieratá sú omnoho menej kontrolované, to využívajú na zabitie čo najväčšieho počtu nevinných zvierat, aby mohli predávať časti tela na okrasné účely a lieky.

Podľa ITV 9 od marca bolo v Južnej Afrike zabitých čím ďalej, tým viac nosorožcov.

Títo podvodníci vidia obrovský zisk v nosorožcoch, keďže jediný roh môže dosiahnuť cenu 100 000 až 350 000 dolárov, akonáhle sú odstránené zo zvierat a odoslané, najmä do Vietnamu a Číny.

Nedokážu však tak ľahko utiecť, pretože tím vysoko trénovaných psích jednotiek ich prenasledoval a zastavoval na stopách.

Títo psi sú od narodenia pripravení na prácu ako psy proti pytliactvu, sledovaním vône ľudí, ich stopovaním na veľké vzdialenosti a dokonca zadržaním podozrivých predtým, ako môžu poškodiť a zabiť akékoľvek zvieratá.

Medzi psy patria Belgický Malinois, Modroškvrnitý medvedíkovitý pes, Bígl, Bladhaund, Foxhound a Texan Black-and-Tan Coonhound, ktorí začínajú pracovať vo veku okolo 18 mesiacov – po rozsiahlom tréningu.

https://www.instagram.com/p/B-jR2YhgXSO/?utm_source=ig_web_copy_link

Podľa National Geographic sa odhaduje, že pred vstupom psov do tímu bolo chytených iba 3 až 5 percent pytliakov, ale teraz to dosahuje ohromujúcich 54 percent.

To znamená, že sa dnes chytí väčšina pytliakov. Ak pracujeme podľa štatistík z predchádzajúcich rokov a porovnávame ich so súčasnosťou, denné informácie odhaľujú, že od nasadenia psov bolo zachránených 45 nosorožcov – čo je skvelá správa!

Johan van Straaten, majster psov na 9 jednotke SAWC, vysvetlil :
„Údaje, ktoré zhromažďujeme pre tento projekt aplikovaného vzdelávania zamerané na informovanie o osvedčených postupoch, ukazujú, že sme zabránili usmrteniu približne 45 nosorožcov od uvedenia do prevádzky bezplatných sledovacích psov vo februári. 2018… V oblastiach, v ktorých je hliadka Juhoafrickej univerzity pre divočinu, je miera úspešnosti psov okolo 68% pri použití sledovacích psov zapnutých aj vypnutých vodítok, v porovnaní s tromi až piatimi percentami bez kapacity psov.“

Viac ako 80% svetových nosorožcov v súčasnosti žije v Južnej Afrike – okolo 29 000. Predpokladá sa, že za posledných desať rokov sa stratilo až 8 000 pytliakov.

To znamená, že ušľachtilí psi sú skutočne povinní bojovať proti zlému obchodu so zvieratami.

Čo si myslíte o tejto problematike? Myslíte, že nasadenie psov bola správna voľba? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.thinkinghumanity.co