Všímaví, náhodní okoloidúci zachránili malého tuleňa zapleteného do rybárskej siete – príbeh so šťastným koncom!

Päťdesiatročná Lisa Zinn-o ‚Rourkeová a jej štyridsaťročný priateľ Joe Carney sa prechádzali po Kalifornskej Westport Beach.

Zrazu si všimli niečoho zvláštneho na brehu medzi hromadou morských rias a keď sa k miestu priblížili, uvideli malého čierneho tuleňa, ktorý sa zaplietol do zelenej rybárskej siete.

Pletivo veľmi tesne ťahalo celé telo tuleňa a čím viac sa krútil a snažil vymaniť, tým viac sa sa do nej zamotával.

V tom čase sa k Lise a Joeovi priblížili ďalší dvaja okoloidúci, ktorí si tuleňa tiež všimli. Všetci štyria sa rozhodli, že mláďa musí byť urýchlene zachránené.

Joe našiel handru a šiel k tuleňovi zozadu, aby ho chytil. Hodil handru na hlavu tuleňa, aby sa upokojil, a ostatní ľudia začali rozpletať sieť.

Keď sa ukázalo, že pletivo je príliš silné a nedá sa uvoľniť, museli použiť nožnice.

Nakoniec sa im podarilo mláďa tuleňa vyslobodiť.  Vyzeral, že mu pletivo nespôsobilo žiadne zranenie a veselo utekal od svojich záchranárov smerom k vode. Tuleň chvíľu sedel na brehu medzi morskými riasami, potom vkĺzol do vĺn a plával…

Podľa Medzinárodného zväzu ochrany prírody sú stratené alebo vyhodené rybárske siete,  skutočnými tichými vrahmi obyvateľov oceánu. Často sa do nich zamotávajú korytnačky, kraby, žraloky, delfíny a dokonca aj veľryby.

Podľa Lisy sa po záchrane malého tuňa ona a jej priateľ Joe kvôli zážitku doslova triasli adrenalínom. Sama Lisa sa rozplakala na konci, keď nezranený tuleň  od nich odplával preč.

Zdroj: goodnewsanimal.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň