Vodič uvidel, ako pes škrabe kartónovú krabicu pri ceste a „plače“ – Rozhodol sa konať!

Tento záchranný príbeh sa stal v Boonville v Missouri v USA na diaľnici 100 km od mesta Kansas City. Muž riadil auto a uvidel malého čierneho psíka sediaceho pri kraji cesty.

Blízko  neho bola krabica. Muž sa zľutoval a rozhodol sa psíka vziať – nemohol ho predsa nechať zomrieť na ceste…

Pes však začal plakať a nechcel sa pohnúť od krabice, z ktorej sa ozývali zvuky. Mladý muž sa pokúsil krabicu otvoriť, ale bola utesnená páskou. Takže musel použiť vreckový nôž.

V krabici boli šteňatá chvejúce sa od chladu a extrémne hladné a vychudnuté.

Nemohli mať viac ako mesiac! Muž okamžite vzal celú rodinu do útulku pre zvieratá. Tam nakŕmili matku a ona – šteniatka svojim mliekom. Veterinár vyšetril psov. Ukázalo sa, že všetci mali červy, roztoče a kožné infekcie, ale nikto z nich nemal vážnejšie zranenia. Vďaka malej veľkosti krabici v nej šteňatá sedeli tesne pri sebe a navzájom si pomáhali zostať v teple.

Ich životy však zachránila nezištná matka, ktorá neopustila svoje deti. Sotva by niekto venoval pozornosť krabici, keby nebola v jej blízkosti.

Kto sa dopustil takého neľudského činu, nie je známe. Teraz sa šteniatkam darí a naberajú na sile. Prostredníctvom internetu, im útulok začal hľadať nové domovy. My v redakcií dúfame, že ich čaká už len svetlá budúcnosť a bude sa im dariť.

Zdroj: wowow.life, panda.online

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.