VIDEO: Zoznámte sa s mužom, ktorý trávi svoj čas mazlením sa s levmi a tigrami

Pokiaľ ide o nebezpečné zvieratá, veľké mačky ako levy, tigre alebo gepardy sú určite na prvom mieste zoznamu. 

Aj keď ich krása je mimo predstavivosti, tieto majestátne zvieratá v skutočnosti nie sú typom mačiek, ktoré by sme chceli mať doma.

To však nezabráni Armandovi Gerberovi a jeho manželke Beatrice, tráviť čas s najnebezpečnejšími divými mačkami na svete. Pár prevádzkuje Iron Throne Predator a Wildlife Park v Južnej Afrike.

200 árov priestoru, kde medzi ostatnými divo zachránenými zvieratami šťastne žije aj desať levov, tri tigre, dvaja leopardi a jeden gepard.

 

 

„Všetky zvieratá tu žijú v zajatí, 90 percent z nich sme vychovali sami – ale najdôležitejšie je, že osem našich levov pochádza zo zariadenia, ktoré bolo kvôli zlej publicite zatvorené.“

V našich očiach sú zachránení, “hovorí Armand. „Majú tu domov navždy. Keby som mohol, vlastnil by som všetkých zajatých levov na svete. “

 

Hovorí sa, že „raz mačkou, navždy mačkou.“ Armand pripúšťa, že všetky jeho divoké mačkoviny zbožňujú jednu vec: byť maznané. A samozrejme, hrať sa so svojím ľudským priateľom po celý deň.

Armand si je vedomý, že práca s takými veľkými zvieratami, ktoré sú vlastne divokými predátormi, je mimoriadne nebezpečná.

No tejto pozícii je mimoriadne rád. Pripúšťa však, že s divými zvieratami by sa malo zaobchádzať s maximálnym ohľadom.

 

„Niektorí ľudia si myslia, že som blázon. Iní zase, že pokúšam svoj osud. Musíte si pamätať, robím to pre život a robím to z lásky a dôvery. Som šťastný, že môžem s týmito zvieratami pracovať a milovať ich. Sú moja rodina, “povedal Armand.

Sledujte video tu:

 

Čo si myslíte o takto nebezpečnej práci? Je Armand naozaj blázon ako tvrdia ľudia? Vaše názory a myšlienky nám napíšte dolu do komentárov.

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás podporte svojím LIKE a nezabudnite nás zdieľať medzi svojich najbližších!

 

Zdroj: https://www.majesticanimals.net