VIDEO: Neuveriteľný moment – Nosorožec pristúpi ku kameramanovi, aby sa nechal poškrabkať na bruchu

„Ako milovník zvierat nemôžem mať lepšiu prácu ako fotograf divočiny.“

Vždy máte raz za život šancu na nejaké jedinečné stretnutie s prírodou a jej majestátnymi tvormi.

Zatiaľ čo väčšina interakcií ukazuje dramatickú tvár voľne žijúcich živočíchov, niektoré z nich nie sú nič iné ako veselé.

Aj toto krásne stretnutie medzi nosorožcom a kameramanom by určite väčšine vyčarilo úsmev na tvári.

Kameraman Garth De Bruno Austin pri príprave natáčania niekoľkých záberov o pytliactve nosorožcov v Južnej Afrike vedel, že sa s týmito majestátnymi tvormi raz stretne tvárou v tvár.

Nikdy by však netušil, že to bude také milé stretnutie.

Práve keď snímal scény, priblížil sa k nemu nosorožec. Možno, že bol viac poháňaný zvedavosťou, preto roztomilý malý nosorožec prišiel iba o kúsok ďalej od Austina.

Muž stál pevne na zemi, keď si čoskoro uvedomil, že divoký nosorožec mu neublíži.

Jediné čo divé zviera chcelo, bolo škrabkanie brucha a kameraman mu jeho prianie s radosťou splnil.

Celý tento rozkošný okamih bol našťastie zachytený na kameru! „Ak nosorožec kráča priamo k vám počas filmovania a chce aby ste ho poškrabkali … verte mi, nikdy by ste tak o život neškrabkali!“ Napísal Austin v popise videa.

„Našťastie nosorožec nechal moju kameru URSA Mini 4K tak!“   Dokonca aj scény nie sú viac ako rozkošné, no kameraman varuje, radšej nereagovať s divokým zvieraťom, pretože by to mohlo skončiť naozaj zle.

View this post on Instagram

From my boyfriend @garthdbaustin 🙌🏼 When a rhino walks up to you while your filming and wants rubs… you rub that rhino like you're life depends on it 😊👍🏼 What an amazing experience, these incredible animals humble you every time you see them. If we can't save this iconic species from extinction, then what can we save? Lucky for me she liked the rubs and left my URSA Mini 4K camera alone! Lucky for me all the other important film gear was tucked away safely in my Lowepro Whistler bag. N.B. The location of this rhino will remain undisclosed for security purposes. #garthdbaustin #disunitythefilm #filmmaker #cinematography #rhino #rhinopoaching #savetherhino #documentary #film #vietnam #china #wildlife #conservation #filmlife #vlog @ursamini @loweprobags @empowersafrica @tpw_foundation @loveone_project @dp4k.m @sallykoonin_ @rhinosurfer @fightforrhinos @nkombe_rhino @rhinohorncoffee @rhinolove_project @worldanimalnews @katiecleary11 @protect.animals.worldwide @protectwildanimals @seanmuir84 @rhino18181

A post shared by MORGAN PELT • WILDLIFE (@morgan_pelt) on

„Nepristúpil som k tomuto zvieraťu, bolo to čisto nosorožcovo rozhodnutie nechať ma vstúpiť do svojho osobného priestoru a dotknúť sa ho,“ uviedol Austin.

Sledujte krásne stretnutie tu: