VIDEO: Neuveriteľné! Morský biológ natočil stvorenie, známe ako morský anjel, vznášajúceho sa pod ľadom v Bielom mori

Alexander Semenov je morský biológ, špecializujúci sa na bezstavovce.

Je vedúcim tímu potápačov na biologickej stanici Bieleho mora v Moskovskej štátnej univerzite, kde organizuje a riadi všetky druhy práce, často sa potápa v drsných podmienkach.

Semenov je tiež profesionálnym fotografom. S viac ako 9 ročnými skúsenosťami pod hladinou vody s kyslíkovou nádržou sa najviac zaujíma o vedeckú makrofotografiu v prírodných prostrediach.

„Táto prax umožňuje pozorovať zvieratá, ktoré nie je možné náležite študovať v laboratórnych podmienkach, ako sú mäkké planktónové organizmy alebo stacionárne formy života žijúce na morskom dne,“ vysvetlil potápač na svojom profile flickr.

„Mojím osobným cieľom je študovať podvodný život pomocou fotoaparátov a zvýšiť záujem u ľudí o morskú biológiu. Snažím sa zdieľať všetky svoje zistenia prostredníctvom sociálnych médií a v reálnom živote prezentujem morskú biológiu prostredníctvom verejných prednášok, filmov, výstav a rôznych mediálnych udalostí.“

Videoklip, ktorý nájdete nižšie, je dokonalým dôkazom toho, že Semenov miluje to, čo robí, rovnako ako samotné more.

Počas jedného zo svojich ponorov v Bielom mori v Rusku, Semenov zaznamenal stvorenie známe ako morský anjel. Vysoko kvalitné zábery odhaľujú krásu malého morského slimáka a tiež Semenovu neuveriteľnú schopnosť ovládať fotoaparát.

 

Pozrite si video nižšie:

 

Semenov a jeho tím vytvorili vlastný populárny vedecký projekt s názvom Aquatilis .

„Cieľom projektu je nájsť, študovať a odfotografovať najzaujímavejšie a nezvyčajné obyvateľstvo oceánu,“ uviedol. Nielen že fotografujú rôznych živočíchov a rozprávajú ľuďom všetko o podvodnom svete, ale pôsobia aj ako vedeckí veľvyslanci, ktorí odhaľujú čo je potrebné na to, aby mohli skúmať ľad v polárnych oblastiach.

Potápač povedal, že on a jeho kolegovia sa stali vedcami a cestovateľmi, vďaka inšpiráciám dobrodružstiev Jacquesa Yvesa Cousteaua a jeho tímu a knihy Julesa Verneho a Thora Heyerdahla.

Teraz podľa Semenova, je čas, aby nová generácia prieskumníkov rozprávala všetky svoje dobrodružstvá deťom a dospievajúcim, aby sa tiež mohli stať kýmkoľvek.

V rozhovore pre spoločnosť EIZO Semenov uviedol, že v podmorskom svete nikdy nemôžete odfotiť presne to, čo vidíte na vlastné oči. „Dokonca aj tie najmodernejšie fotoaparáty sa zbláznia – vyváženie bielej je vždy posunuté, niektoré farby v spektre jednoducho zmiznú kvôli absorpcii svetla morskou vodou. To je dôvod, prečo je takmer nemožné získať dobrý obrázok bez riadneho editovania (niekedy veľmi náročné úpravy).

Hlavným cieľom je získať nielen správne farby, ale aj vylepšiť obrázok tak, aby vyzeral prirodzene, bez toho, aby došlo k nadmernej úprave. V konečnom výsledku budú všetky tieto obrázky v knihách, výstavách, galériách a časopisoch, takže si musíte byť istí, že vaše obrázky vyzerajú skvele nielen na obrazovke, ale aj ako fyzické výtlačky.“

Viac ako 9 rokov je profesionálnym fotografom pod vodou

 

Čo si myslíte o týchto dychberúcich záberoch spod morskej hladiny? Zaujala alebo zaujíma Vás morská biológia? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com