Video: Netradičné – Tigrie mláďa a šteniatko psíka najlepšími kamarátmi!

Existuje veľa nesprávnych dôvodov, prečo by sa divoké zvieratá nemali držať v zajatí.  Jednou z nich je, že strácajú materský inštinkt, čo vedie k odmietnutiu mláďat krátko po narodení.

Bohužiaľ, aj keď sú tieto zvieratá zachránené, je ťažké dostať sa späť k týmto divokým inštinktom.

To sa žiaľ stalo tomuto malému tigriemu mláďatku. „Hunter“ sa narodil  na farme v Pretórii v Južnej Afrike. Je smutné, že  tri mesiace starý tiger, bol odmietnutý svojou vlastnou mamou niekoľko dní po narodení. Ako všetci vieme, je mimoriadne ťažké nájsť niekoho, kto by ho potešil a vychovával s láskou ako vlastná mama.

Veríme, že Hunter sa narodil v čase, keď sa jeho tigria matka musela cítiť nejako kompromitovaná, pretože ho odmietla,“ uviedla dobrovoľníčka v svätyni Anthea Michaletos. Avšak, pre tohto roztomilého tigríka to bolo jednoduchšie, než niekto očakával.  A to potom, čo sa stretol s Chelsea, malým nemeckým šteniatkom, ktoré nie je o mnoho staršie ako on.

„Ráno, keď vytiahnem Chelsea, pobeží do jeho klietky a pozdraví ho,“ povedala dobrovoľníčka. „

Je tu veľa wrestlingu, Chelsea ho tlačí a potom na ňu skočí.“ To, že má štvornohého priateľa, je veľmi užitočné, pretože sa môže hrať rovnakým spôsobom, ako by to urobil s iným kamarátom z vrhu. Bol jediným mláďaťom v jeho vrhu a pre neho je veľmi dôležité mať spoločníka. “

Toto duo trávi  spolu čas hraním pod dohľadom správcu. Podľa neho by však táto špeciálna väzba mohla skončiť o niekoľko mesiacov, keď „Hunter“ dosiahne šesť mesiacov. Napriek tomu, keď sme boli svedkami toľkým neuveriteľným priateľstvám medzi zvieratami rôzneho druhu, povedal by som, že je celkom možné ich spolu vidieť, dokonca aj po rokoch.

Sledujte video tohto krásneho dua kamarátov TU:

Perfektné, čo myslíte? 🙂

Páčil sa Vám tento článok? Nezabudnite nám dať lajk na našej stránke na Facebooku!

Zdroj: Barcroft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *