VIDEO: Moja mačka po mne všetko opakuje, dokonca aj umývanie zubov!

Táto dvojročná mačka si pred nedávnom osvojila novú „zručnosť“, ktorú sa každý deň učila sledovaním svojej mamy Stephanie Isidro.

Roztomilý malý kocúrik je doslova tieňom svojej majiteľky, pretože všade kam sa pohne, jej kocúr ju nasleduje. A tak v snahe stať sa skutočným chlapcom si osvojil zopár ľudských návykov.

„Je mimoriadne geniálny v pozorovaní toho, čo robím pri mojich každodenných zvykoch a činnostiach,“ povedala Stephanie.

Jej malý chlpáč s ňou vstáva o 5:00 (čo je pre mačku oveľa ľahšie!) Potom ju nasleduje do kúpeľne, kde sedí na pulte a len zíza. Robí to od malička.

„Sedí tam a len ma sleduje,“ uviedla Stephanie.

Na rozdiel od strašidelného pohľadu, ktorý nám väčšina našich mačiek dáva, Achilles v skutočnosti prijíma informácie.

A raz, keď ich Stephaniene sestry navštívili, Achilles dostal veľkú šancu ukázať, čo sa naučil. Kúpila ďalšie zubné kefky do kúpeľne … a ostatné asi pravdepodobne uhádnete.

Presne tak! Achilles si pravdepodobne myslel, že tie zubné kefky boli pre neho. (Faktom je, že zubné zdravie mačky je veľmi dôležité – ale viete si predstaviť, že si vaša mačka sama ochotne čistí svoje zuby?!)

Stephanie opísala Achillov odvážny okamih:

„Tak ako každé ráno, aj vtedy som si začala čistiť zuby a všimla som si, že ma Achilles náhle napodobnil so zubnou kefkou mojej sestry,“ povedala Stephanie. „Najprv som si myslela, že je to nechutné!“ No potom, keď to začal robiť často, som si uvedomila, že je to geniálne!“

 

Bolo by to nechutné, iba ak by jej sestry používali tieto zubné kefky. (Čo sa našťastie nestalo)

„Vo svojom živote som mala veľa domácich miláčikov, no niečo podobné som nikdy nevidela,“ uviedla prekvapená majiteľka. „Ak ho večer pustím do kúpelne, umyje si zuby aj pred spaním. Je na vrchole ústnej hygieny. “

Páni, naozaj lepšie ako väčšina ľudí!

Samozrejme, ak by ste dokázali svoju mačku naučiť na samostatné čistenie zubov, v priebehu ich života je to omnoho jednoduchšie.

A zatiaľ čo mnohí majitelia mačiek sa môžu pomýliť – alebo dokonca zasmiať – pri tejto myšlienke, my sme išli vyčistiť zuby našej mačke, aby bola zdravá!

Zatiaľ čo väčšina zvierat doslova odmieta nechať si vyčistiť zuby, Achilles ich bude mať perleťovo biele.

„Dokonca som zanechávala zubnú kefku len pre neho,“ povedala Stephanie.

Veľa mačiek rado napodobňuje veci, ktoré robia ich majitelia, ale toto je prvýkrát, čo sme sa stretli s dentálnou hygienou!

„Chová sa ako moje malé vydanie,“ povedala Stephanie. „Keď idem spať, ide spať aj on, keď si zdriemnem, drieme so mnou. Dokonca spí veľmi podobne ako ja – brucho hore a zababuší sa do prikrývky. “

To je rozkošné!

Sledujte video ako si Achilles čistí zuby:

 

Čo si myslíte o tejto geniálnej mačke? Stretli ste sa niekedy s podobnou netradičnou činnosťou, ktorú sa Vaši domáci miláčikovia naučili?

Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://ronproject.com