VIDEO: Mačiatko, ktoré bolo nájdené na verande konečne našlo milujúcu rodinu

Plaché mačiatko, ktoré sa našlo na verande, je také šťastné, že sa niekto s ním môže maznať.

Nikki Martinez , záchrankyňa zvierat v Las Vegas, pracovala so svojím manželom na projekte TNR (trap-neuter-return), keď narazili na mačiatko sediace na verande.

Mačiatko sa trochu triaslo a malo ohnuté ucho. Vzali ho a niekoľko ďalších mačiatok na miestnu kliniku pre zvieratá, aby ich nechali vyšetriť, vykastrovať a očkovať.

Trasľavé mačiatko bolo najhanblivejšie zo všetkých. Zatiaľ čo iné mačiatka syčali a pľuli na ľudí, on iba potichu protestoval a neodolával, keď sa ho záchranári snažili pohladiť.

„Keď sa upokojil, bol veľmi milý – plachý, ale milý,“ zdieľal Nikki.

Zobrali ho z debny, aby ho objali. Hneď sa strčilo do náručia a chcelo sa len maznať.

Pomenovali ho Diddy a má miernu formu mozgovej hyperplázie (CH). Potreboval milujúci domov, ďaleko od vonku, aby sa mu darilo.

Diddyho ohnuté ucho bolo výsledkom rany, ktorú získal vonku. „Vďaka jeho diagnóze, je príliš pomalý na to, aby sa dostal preč od prechádzajúcich predátorov alebo áut, preto nesmie byť sám vonku.“

Po niekoľkých dňoch prispôsobovania sa domovému životu, vyšla sladká mačička zo škrupiny a začala sa hrať. Bol tak šťastný, že má strechu nad hlavou, dobré jedlo a všetky zábavné hračky, s ktorými sa mohol hrať.

Nikdy mu nič nedovolilo zastaviť. Bol odhodlaný robiť čokoľvek, rovnako ako iné mačiatka. A vždy sa chcel hrať.

Akonáhle si našiel svoje postavenie, pobehoval po miestnosti tak, akoby ju vlastnil. Za necelé dva týždne rozkvitol na sebaistého, hravého a huňatého chlapca.

„Vždy sa mu páči, keď ho zdvihneme do rúk,“ zdieľala Nikki.

Niekoľko týždňov po Diddyho záchrane, mačiatko našlo domov, ktorý vždy chcelo.

Pár sa okamžite zamiloval do roztomilého mačiatka a vedel, že dokonale doplní ich rodinu.

Sledujte Diddyho a jeho cestu v tomto videu:

Po preskúmaní svojho nového príbytku sa Diddy natiahol na podlahu a miesto si nárokoval ako svoje vlastné.

Spriatelil sa aj so svojimi ostatnými chlpatými kamarátmi.

Diddy má veľkú kolekciu hračiek. Je zvedavý na všetko, čo sa hýbe. Keď sa nehrá, pritúli sa ku svojim majiteľom alebo ku mačacím kamarátom.

Kedysi plaché mačiatko prešlo dlhou cestou, no teraz Diddy žije naplno vo svojom navždy domove s mačacími súrodencami a milujúcimi rodičmi.

 

Čo poviete na tento inšpirujúci príbeh mačiatka? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.lovemeow.com