VIDEO: Dojímavé stretnutie – Multimilionár sa po piatich rokoch stretne s gorilou, ktorú vychoval ako svoju vlastnú

Možno niekto z Vás už počul o Johnovi Damian Androcles Aspinallovi. Je to anglický multimilionár s veľkou láskou pre zvieratá, najmä pre gorily.

Známy ako najslávnejší ochranár na svete, pán Aspinall vedie Nadáciu Aspinall Foundation.

Organizácia zohráva významnú úlohu pri ochrane početných druhov goríl. Ich úlohou je pomôcť zajatým gorilám vrátiť sa späť do ich prirodzených biotopov. Je to zabezpečené tým, že ich vezmú z Howletts Wild Animal Park v Anglicku, kde sú chované, a prepravia ich do obrovskej rezervy v Afrike.

Pán Aspinall už zažil vypustenie stoviek goríl do voľnej prírody. Jeden z nich sa mu však špeciálne vryl do srdca. Milionár odchoval gorilu, menom Kwibi, v zoo od svojich piatich rokov. V roku 2005 bol Kwibi prepustený do lesov Gabonu (západná Afrika), kam patrí.

Čas plynul a prešlo takmer päť rokov, kedy sa Kwibi a Aspinall naposledy videli. Muž sa preto rozhodol navštíviť svojho starého priateľa. Kwibi bol teraz oveľa silnejšia a statnejšia 10-ročná gorila. Aspinall sa preto trochu obával, ako bude reagovať, keď ho znova uvidí.

Po hodinách hľadania v džungli konečne spozorovali Kwibiho. Keď uvidíte reakciu gorily, nebudete chcieť veriť vlastným očiam.

Skontrolujte ich dojímavé stretnutie tu:

Čo si myslíte o tomto príbehu? Tiež Vás to chytilo za srdce?

Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.majesticanimals.net