Veterinári hovorili a odporúčali pre psíka smrtiacu injekciu, ale muž nemohol zradiť svojho malého priateľa

Služobné psy nedostávajú platy, hodnosti  a ani povýšenie. Mnohí z nich sa ani nedožijú do dôchodku.

Ľudia sa z nejakého dôvodu správajú ku štvornohým ako ku tovaru. Zatiaľ kým je pes mladý a jeho čuch je vynikajúci, ho veľmi potrebujú. Ale ak je pes starý, potom ho možno nielen odpísať, ale úplne usmrtiť…

Čínsky policajt Bai Yan slúžil u kynológov takmer pätnásť rokov. V skupine mal tri desiatky policajných psov. Za tak dlhú dobu sa Bai stal so psami skutočnou rodinou. Miloval ich celým svojím srdcom.

Je čas, aby policajt odišiel do dôchodku. Zostarol on a tiež ďalšie psy. Yan vedel, že keď odíde do dôchodku, dostane dobrý dôchodok. A čo sú to jeho priatelia? V najlepšom prípade čakali na klietku v útulku pre psov.

Väčšinou však čakali na injekciu, po ktorej sa už neprebudí.

Potom, pre osobné úspory, Bai otvoril svoj vlastný útulok pre svoje staršie kolegov. Bývalý policajt minul za svoje zariadenie niekoľko sto tisíc dolárov.

V útulku mohli psi pokojne žiť svoje dni. Bai pre nich vyvinul špeciálny výcvikový komplex, aby udržal zvieratá vo forme.

Číňan ešte počas svojej služby premýšľal o starostlivosti o staré a choré zvieratá. Potom pri jednej z jeho oddelenia – SONY objavili rakovinu. Nad psom zlomili palicu a chceli ju usmrtiť. Bai to nedovolil.

Sám sa staral o SONY, kúpil si lieky z vlastného vrecka a kúpal ju v špeciálnych kúpeľniach. Nakoniec sa pes zotavil. Yan sa radoval ako dieťa.

V útulku bývalý policajt varí jedlo, zaobchádza a hrá so staršími psami. Bai je na dôchodku, ale má oveľa viac práce, než keď bol v službe. Teraz nemá žiadne sviatky, žiadne dni voľna. Ale Yan je šťastný, pretože robí naozaj potrebnú vec.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj: infakty.fun