Vedcom sa podarilo zistiť, prečo nás mačka často „stepuje“ s labkami a čo chce tým povedať

Každý vie, že mačky sú veľmi tajomné bytosti.

Niekedy nie je jasné, čo bude robiť v ďalšej sekunde. Preto, bez ohľadu na to, čo toto zviera robí, vždy priťahuje zvláštnu pozornosť.

Každý človek, v ktorého dome mačka žije, vie, že niekedy rád masíruje svojich majiteľov. Domáci maznáčik niekedy skočí na kolená a začne prednými nohami, ako by miesil cesto. Súčasne ticho prie, ako by sa bavil samotným procesom.

Zdá sa, že táto neobvyklá akcia skutočne prináša zvieraťu strašnú radosť.

Niektorí to považujú za akýsi rituál. Podľa neho si mačka odnesie od majiteľa únavu, ktorá sa v ňom za celý deň nahromadila.

Snaží sa človeka upokojiť, uvoľniť ho. Mimochodom, nie je vylúčené, že týmto spôsobom samotná mačka zmierňuje stres.

Iní sú presvedčení, že to súvisí s historickou spomienkou na tie vzdialenej časy, kedy mačka ešte neboli domestikované. Vtedy boli ich stanovišťom lesy. Aby si vybavili vlastné obydlia, pošliapali okolo svojho územia.

Podľa inej verzie to znamená, že si nás označí. Mačky majú pod labkami sekrét potu. Keď mačka dupne, vyniknú na osobu. Ostatné mačky tak budú vedieť, že táto osoba už patrí inej mačke.

Podľa jednej z najčastejších verzií vedcov zoológov je tento rituál pre mačku spomienkou na rané detstvo. Keď malé mačiatko chce jesť, pije mlieko svojej matky..

A aby mu to lepšie išlo, pošliapal po matkinom tele.

Dôkazom tejto verzie je aj to, že najmä tento rituál je častý u mačiek, ktoré boli predčasne odobraté matke. Dospelá mačka tiež pošliapava hostiteľa v znamení, že mu verí a miluje.

Ak mačka nie je sterilizovaná, potom tesne pred ESTRO začne zvlášť aktívne šliapať.

V skutočnosti nie je tento dôvod tak dôležitý. Ak zviera nemá príliš dlhé pazúry, nemali by ste ho vyháňať. Mačka je očividne šťastná, keď sedí na kolenách.

Tak prečo ju zbaviť potešenia?

Nechajte ju pokračovať vo svojom neobvyklom rituály. A pre vás to bude akýsi kompliment, ktorý naznačuje, že sa vyrovnávate s rolou majiteľa.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: lemurov.net