Už ste niekedy počuli o „lenivých delfínoch“? Ďalšia nepravdepodobná dvojica priateľov na svete!

Môže sa zdať, že toto obdobie izolácie a karantény v dôsledku nového koronavírusu prináša väčšinou pochmúrne správy. A hoci to môže platiť pre niektorých ľudí, príroda a zvieratá si s najväčšou pravdepodobnosťou nesťažujú, pretože si užívajú trochu viac slobody, najmä tí, ktorí sú obmedzení na svoje priestory v zoo.

Shedd Aquarium v ​​Chicagu nedávno vzali svoje tučniaky na exkurziu a nechali ich spoznať ostatné zvieratá, ktoré tam žili. Máme sme tiež správy o orangutanoch v Zoo Pairi Daiza v Belgicku, ktorí sa spriatelili s vydrami.

Zatiaľ čo orangutanie a vydrie priateľstvo znie ako skutočne nepravdepodobné, počkajte kým si prečítate, že tieto delfíny úplne strácajú hlavu pri pohľade na stelesnenú lenivosť!

Keby ste niekedy mali súťaž o najpravdepodobnejšie priateľstvo na Zemi, delfíny a leňochody by sa určite kvalifikovali.

Aj keď karanténa rozhodne nie je najlepšia vec, ktorá sa nám tento rok stala (áno, áno, introverti by mohli nesúhlasiť), zvieratá žijúce v zoologických záhradách si s najväčšou pravdepodobnosťou nesťažujú. Trochu prestávky od každodenného stretávania sa s ľuďmi, im určite nezaškodí. (Malé zábavné výlety okolo ZOO, by inak pravdepodobne neboli nikdy možné!)

Delfíny v akváriu Texas pri pohľade na leňochoda úplne stratili hlavu!

A zatiaľ čo leňochody nie sú práve tými najzaujímavejšími zvieratami na Zemi, delfíny určite sú. Nechať stretnúť toto duo bol skvelý nápad, ktorý sa štátne akvárium v ​​Texase rozhodlo urobiť.

3-ročná miestna celebrita Chico leňochod sa samozrejme nestretla iba s delfínmi na svojom výstavnom turné v Mexickom zálive, ale ich stretnutie bolo určite vrcholom celého dobrodružstva.

Napriek tomu, že akvárium zatvára dvere ľuďom, zdá sa, že zvieratám sa otvára viac dverí ako obvykle.

Na svojej ceste okolo akvária mal Chico možnosť stručne pozdraviť niektoré kačice predtým, ako sa vydal ku morským koníkom. Potom ho previezli na svoju obľúbenú vetvu, aby sa stretol so žralokom a niektorými príjemnejšími farebnými rybami. Zdalo sa, že Chico sa veľmi zaujíma o medúzy, no nič sa nedalo porovnať s posledným stretnutím  – s delfínmi, ktoré na neho čakali.

Ukázalo sa, že zamestnanci akvária často berú svoje zvieratá do takýchto „hracích termínov“. „Zvieratám často dávame šancu „ stretnúť “ sa navzájom ako druh obohatenia voľného času. Veľmi im to pomáha udržiavať sa aktivitu v tele i mysli. Z našich najobľúbenejších zvierat sa ukázalo toto duo ako jasnou voľbou. Máme aj leňochodku menom Xena, ale toho dňa sa viac zaujímala o spánok než o stretnutie s delfínmi! “

„Naši delfíni mali v priebehu rokov príležitosť stretnúť sa s niekoľkými ďalšími zvieratami, vrátane mláďat aligátorov, afrických servalov, boa červenochvostých a ďalších.

Takmer vždy boli zvedaví na ostatných obyvateľov akvária, “vysvetlil personál akvária.

Šťastlivci, ktorí sa minulý týždeň dostali na stretnutie s Chicom, boli štyria delfíny mužského pohlavia: Shadow, Kai, Liko a Schooner.

A výsledky boli nad ich očakávania!

„Tieto stretnutia medzi zvieratami sú jedným z mnohých spôsobov, ako aj počas situácie COVID-19 ostať v dobrej nálade. Okrem toho, že v našej zoo všetko dokumentujeme, stále sa o zvieratá staráme “.

Spolu s možnosťami obohacovania našich zvierat je náš personál stále zaneprázdnený prácou na príprave jedla a kŕmenia zvierat, udržiavaním ich biotopov a starostlivosťou, či už bežnou alebo lekárskou. A to sme vymenovali len niekoľko úloh.“

Delfíny, zvyčajne veselé zvieratá, boli pri pohľade na leňochoda zvedavé a nekonečne vzrušené.

Aj keď Chicova lenivosť nevykazovala veľa emócií, sme si istí, že sa mu toto dobrodružstvo celý čas páčilo.

Video z Chicoovho výletu si môžete pozrieť tu:

Chico the Sloth's VIP Tour

As a bit of a local celebrity, Chico can't tour the Aquarium on most days without being mobbed by his adoring fans. But with our temporary closing, our sleepy sloth Chico was treated to an eye-opening adventure through our Gulf of Mexico exhibits!#ClosedButStillCaring

Uverejnil používateľ Texas State Aquarium Piatok 27. marca 2020

 

Čo si myslíte o tejto úžasnej dvojke? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com