Tulavá mačka a psík sa takto vzájomne túlili a chránili pred mrazom: Okoloidúci ich zachránili a spoločne sa dostali do útulku

Vo Virgínii (USA) okoloidúca žena náhodou zbadala túlavú mačku a psa, ktorí sedeli v rohu oploteného futbalového ihriska.

Čierna mačka a malý čierny psík sa k sebe tlačili a hriali sa navzájom aby im nebola taká zima.

Okoloidúca niekomu povedala o úbohých zvieratkách a dotyčný o dvoch malých kamarátoch napísal príspevok na sociálne siete. Dozvedela sa o nich Angela Ward spolu s jej dcérou.

Zvieratká sa rozhodli zachrániť. „Obe sme veľkým milovníčkami zvierat a nemohli sme to tak nechať. Okrem toho sa v našej mestskej časti často objavujú kojoti, ktorí by na nebohé zvieratká mohli zaútočiť“ uviedla Angela.

Keď však ženy psíka a mačku našli – pokúsili sa ich vziať so sebou, pes však vykročil vpred a začal svoju malú kamarátku chrániť.
Na ženy hrozivo vrčal a mačička sa z miesta celý čas nepohla.

Angela sa s prosbou o pomoc obrátila na službu, ktorá kontroluje a stará sa o zvieratá. Keď zamestnanec dorazil na miesto, rýchlo a opatrne obidve zvieratká odchytil a boli prevezené na veterinárnu kliniku.

Mačka bola úplne v poriadku, ale pes bol veľmi vydesený. Klinika sa rozhodla kamarátov nerozdeľovať, takže celý čas sedeli vedľa seba.

Čoskoro sa o neobvyklom páre dozvedeli v organizácií Saver of Souls Pet Rescue a rozhodli sa im pomôcť spoločne nájsť nový domov, čo je oveľa ťažšie ako nájsť nový domov pre jednotlivca. 

„Zdá sa, že sú na seba veľmi závislý. Sú tak milými, chlpatými kamarátmi. Nemôžeme a nechceme ich rozdeliť.“

Kríženec čivavy dostal meno Gomez a mačka Morticia. Obe mená pochádzajú zo seriálu Rodina Adamsovcov.

Teraz sa kamaráti nachádzajú v dočasnej pestúnskej rodine a čoskoro sa im začne hľadať nový a stály majiteľ, ktorý bude ochotný si do opatery vziať oboch kamarátov.

Sledujte video:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.