Toto múdre šteňa sa stalo očami a ušami pre svoju slepú a hluchú sestru

Na vidieku amerického štátu Louisiana našli sučku bez domova. Vedľa nej bolo osem šteniat. Vtedy im boli asi tri mesiace.

Nikto nepovie, koľko času na ulici strávili táto štvorročná mamička a jej mláďatá. Ale nakoniec sa nejaký dobrý človek rozhodol pomôcť tejto rodine. Psa – matku ľudia nechali vo svojom dome.

A šteniatka, ktorá v tej dobe už tak vyrástli, že už nepotrebovali jesť jej mlieko, boli odovzdaná do útulku.

Miestna záchranná služba však už bola preplnená zvieratami. Jej vedúci pracovníci preto kontaktovali svojich partnerov – organizáciu „Helen Woodward Animal Center“ z Kalifornie – a oslovili ich so žiadosťou o prevzatí starostlivosti o tieto šteňatá.

Samozrejme, že nemohli odmietnuť šteňatá v útulku. A čoskoro šteňatá skončili v útulku. Mimochodom, boli sem privezení spolu s ďalšími psami, ktorých bolo veľa – 31 šteniat! A každý potreboval svoj domov a svojich majiteľov.

Keď sa novo prichádzajúci vypravili k dobrovoľníkom, ukázalo sa, že jeden pes s prezývkou Hviezdička má zjavné rozdiely od ostatných. Nejako zle sa orientovala v neznámom prostredí a nijako nereagovala na zvuky.

Pracovníci útulku to pochopili,je hluchá aj slepá. To znamená, že takmer nič nevidí a  zle počuje.

Dobrovoľníci správne vyhodnotili situáciu a rozhodli sa, že Hviezdička potrebuje osobitnú pozornosť. A zároveň si všimli neobvyklého prípadu. Jedno z novo prichádzajúcich šteniat  od tohto psíka takmer neodchádza.

Bol to Denver, jej brat. Neustále sa snaží byť so sestrou, ako by si uvedomoval, ako to má ťažké.

Hviezdička je bez brata veľmi nervózna a začne ho hľadať. Upokojuje ju len prítomnosť Denvera. To tiež spôsobuje, že „dievča“ má dobrú, radostnú náladu.

Dobrovoľníci boli z toho proste šokovaní! Nedokázali si predstaviť, že obyčajne psy sa tak jemne cítia navzájom, sú schopní sa navzájom podporovať a byť blízko v ťažkej dobe.

V tomto prípade sa to stalo psovi menom Denver. On, šteňa šikovný, prevzal úlohu uší a očí pre sestru. A tak jej pomáha prispôsobiť sa novým životným podmienkam.

Keď to videli, uvedomili si, že psy nemôžu byť oddelení, dobrovoľníci sa rozhodli nájsť takého majiteľa, ktorý by súhlasil s tým, že vezme Hviezdičku iba spolu s Denverom.

Všetci v sirotinci pochopili, že bez svojho verného brata je ťažké „dievčatko“.

Nakoniec sa našiel človek, ktorý sa rozhodol, že adoptuje oboch. Takže sú aj dnes stále nerozlučná dvojka 🙂

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Zdroj: storyfox.ru