Toto mačiatko vyhodili na prahu útulku v daždi: Dievča, ktorá okolo prechádzala, počula jeho piskot a zachránila ho!

Nie je tak jasné, prečo ho ľudia nepriviezli do útulku, a nechali ho na ulici. Pre dvojtýždňové zvieratko to bola veľká skúška.

Užívateľ Redditu pod prezývkou Tvchbby zdieľal príbeh o záchrane svojho mačiatka Moon. Dievča, povedalo, že jedného jarného dňa išla do miestneho útulku pre zvieratá.

Hrdinka mala pre domácich miláčikov veľa vecí a jedla- chcela pomôcť, ako mohla.

Bola skorá jar a vonku nebolo príliš teplo – plus 5-7 stupňov. Akonáhle vyšla z domu, rozpršalo sa – povedala.

Ako sa približovala k útulku, všimla si, že na schodoch vedúcich k dverám, leží nejaká čiapka. Keď sa Tvchbby priblížila bližšie, začula nehlučný, žalostný piskot. Uvedomila si, že vo vnútri čiapky niekto je.

Hrdinka sa opatrne sklonila k čiapke a uvidela tam mačiatko. Bola veľmi prekvapená a nemohla uveriť, že by zamestnanci útulku vyhodili malé stvorenie na ulicu.

Mačiatko sa takmer nehýbalo, len sa triaslo celým telom a pískalo. Dievča ho zobralo do útulku, a ukázala svoj nález.

Pracovníci vysvetlili, že mačiatko vidia po prvýkrát a povedali, že ho pravdepodobne podstrčili. Ponúkli sa, že ho do útulku vezmú. Tvchbby sa ale rozhodla inak. Požiadala zamestnanca, aby jej mačiatko nechali. Potom odovzdala veci a jedlo, ktoré priniesla, a zamierila domov.

Mačiatko na pohľad nebolo viac ako dva týždne staré a hrdinka si uvedomila, že svoju matku veľmi potrebuje. Rozhodla sa vziať starostlivosť o mačiatko na seba. Dievča si kúpila mlieko a začala kŕmiť Moona – tak nazvala domáceho maznáčika – z fľaše.

A takto vyzeral Moon po šiestich týždňoch.

Spočiatku odmietal jesť, ale hrdinka sa nevzdala. Čoskoro sa mu podarilo zvyknúť si na misu, v novom domove sa celkom dobre zorientoval. A dokonca si našiel priateľa.

Teraz je Moon zdravá a spokojná mačka.

Miluje hry a keď ho niekto hladká. Hrdinka tohto príbehu je vďačná osudu, že sa ten deň rozhodla ísť do útulku a našla si nového priateľa.

Zdroj: moscow-oblast.sm-news.ru

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.