Toto mačiatko nájdené v kanalizácii našlo konečne milujúci domov!

Mačiatko, ktoré uvideli schovávať sa v odpadovej priekope pri rušnej ceste, je konečne šťastné v bezpečí nového domova.

Clare, ktorá žije v japonskom meste Hyogo, pracuje z domu a do práce ide iba vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné. Pri svojej nedávnej ceste do kancelárie zbadala na okraji cesty malú chlpatú guličku.

„Videla som jej hlavu, ktorá trčala z priekopy na odpad. Často na tej ceste vidím zvieratá ako líšky, bažanty, diviaky, atď., No mačku som teraz videla prvý krát.“ uviedla Clare. „Keď som sa chcela ku nej priblížiť, bola veľmi vystrašená a tak len syčala a pokúšala sa ujsť.“

Bola veľmi osamelá a hlasno mňaukala. Clare nenašla v tejto oblasti ďalšie mačky, takže vedela, že sa matka mačiatka už nevráti. Medzitým sa pripojila k internetu a požiadala o radu, ako pomôcť túlavým mačkám.

Keď sa neskôr vrátila, mačiatko bolo na rovnakom mieste a stále veľmi hlasne plakalo.
„Pravdepodobne ju matka opustila alebo sa stratila. V nebezpečenstve z neďalekej rušnej cesty, som sa rozhodla ju chytiť a priviesť ju k veterinárovi,“ zdieľala Clare.

Clare rýchlo kúpila dve kartónové krabičky, nejaké maškrty a rukavice z najbližšieho obchodu. Premenila boxy do provizórnych nástrah a pomocou maškŕt ho nalákala. Mačiatko bolo veľmi hladné, a tak aj napriek obrovskému strachu nedokázalo jedlu odolať.

„Bolo naozaj hladné. Zjedlo všetky dobroty, ktoré som prichystala,“ uviedla Clare. „Potom som ju odviezla domov a nechala som ju so svojou kamarátkou, kým som nakúpila potrebné veci.“
 

Malá gulička sa rýchlo udomácnila a každou chvíľou bola silnejšia a zdravšia.

„Boli sme prekvapení, ako rýchlo sa u nás usadila. Prvú noc odmietla spať pokiaľ ju niekto z nás nedržal. Okamžite sa stala veľmi hravou, dôverčivou a priateľskou mačkou,“ povedala Clare.

 
Nasledujúce ráno ju vzali ku veterinárovi. Dostala meno Claddagh a mala asi päť týždňov.

Dostala lieky proti chorobám od kliešťov, žalúdočným problémom a taktiež jej ošetrili poškriabané miesto na jej hlave. Teraz, keď sa pomaly zotavuje, priberá na váhe a energii a jej chýbajúce fúzy dorastajú.

Malé dievčatko prosperuje vo svojom novom domove. „Sme spolu šesť dní a ona len celý deň je, hrá sa a spí,“ dodala Clare.

Malá Claddagh je taká spokojná a láskavá – ostrý kontrast k vystrašenému, plačúcemu mačiatku na začiatku jej záchrany.

 

„Hlasno plakala, keď som ju prvýkrát našla, dokonca aj po príchode domov. Miluje útočiť na myšiu hračku, cvičiť lezenie a skákanie po celej našej pohovke,“ uviedla Clare.

Malé mačiatko vtedy a teraz!

 

Čo si myslíte o tomto úžasnom príbehu záchrany? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: lovemeow.com