Toto je zachránené 3-dňové mačiatko, ktoré naozaj chcelo žiť! Tomu hovoríme odhodlanie!

Toto štvornohé „klbko“ bolo nájdené pod verandou na predmestí Los Angeles – malé novonarodené mačiatko, so stopami pupočnej šnúry a bez svojej matky.

Majiteľ domu videl túlavé mačky v okolí, ale žiadna z nich sa po mačiatko nevrátila, tak ho odovzdal do organizácie „Alley Cat Rescue“.

Tam boli veľmi prekvapení – drobček strávil niekoľko dní bez jedla, ale stále bol nažive.

Váha 76 gramov, zatvorené oči, vyčerpanie a nulová schopnosť postarať sa o seba. Jej vek odhadovali na maximálne 3 – 5 dní.  Zo začiatku netušila, čo robiť s cumlíkom.

Ale keď jej dobrovoľníci pomohli, dali jej ochutnať mlieko, mačiatko ožilo. Nasávala a nasávala mlieko ako šampión, ledva stíhali vymeniť fľaše!

Nedostatok výživy bol viditeľný voľným okom. Bola veľmi, veľmi malá a slabá.

Svedčí o tom napríklad fotografia ako leží vedľa detskej zubnej kefky.

Za jeden týždeň pribrala približne 100 gramov, naučila sa hlasno mňaukať a hýbať labkami. Mačiatko naozaj chcelo žiť!

Po troch týždňoch už smelo kráčala po stole a hlasno mňaukala, vyžadovala si jedlo a pohladenie. Vážila dvakrát viac ako spočiatku, aj keď menej ako býva normálne, ale to jej nevadilo – mačička pomaly spoznávala svet okolo seba.

Taká bola pôvodne, veľká ako malá fľaša.

Výsledok troch týždňov –  výrazne vyrástla

Myslíme si, že silná mačička s veľkými očami si určite nájde svojho milujúceho majiteľa, ktorý jej dá všetkú lásku sveta!

 

Zdroj: lemurov.net

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.