Toto je skutočné priateľstvo: Kocúr bol v zlom stave, no aj napriek tomu sa staral o autistického chlapca

Rodina z Veľkej Británie sa ujala malého chlpatého mačiatka. Kocúr Simba úplne zmenil život ich syna Keana. Mal 4 roky, keď sa kocúr objavil v dome, už v prvých minútach si Simba vybral svojho majiteľa.

Vyliezol mu do náručia a to bol začiatok priateľstva.

Kean bol veľmi chorý, narodil sa predčasne, potreboval starostlivosť. Chlapec má autizmus, syndróm sekundárnej imunodeficiencie, degeneratívne kosti a mäkké tkanivá.

Od tej doby sa mačka pre Keana stala skutočným anjelom strážnym.

Chlapec často prestane dýchať a Simba okamžite beží k ľuďom, aby mu zavolal pomoc. Keď je Kean nervózny, kocúr ho upokojuje, vrčí a mazná sa. Každú noc zaspávajú spolu.

Raz na jeseň mal kocúrik ťažkosti. Becky, matka chlapca, išla do práce a kocúr vybehol na ulicu. Zvyčajne sa sám vrátil domov a nešiel ďaleko, ale sused  im po krátkej dobe oznámil, že Simbu zrazilo auto. Becky okamžite bežala za miláčikom, mačka ležala na okraji cesty a jeho nožičky boli v zlom stave. Žena ho vzala na veterinárnu stanicu.

Veterinári boli ohromení jeho stavom. Vnútorné orgány neboli poškodené, len labky. Ponúkli jej, kocúrika utratiť, nakoľko operácia bola drahá a veľmi nákladná. Majiteľka však odmietla.

Keď sa Kean dozvedel, čo sa stalo, spadol na kolená a začal hystericky plakať. Prosil, aby mu zachránili priateľa. Kocúr začal vrčať a upokojovať Keana, otrel sa o chlapcovu tvár.

Simba prešiel niekoľkými operáciami, nahradením kože a rekonštrukciou kosti. Kean a jeho matka navštevovali mačku 4 až 5 krát týždenne, aj keď táto nemocnica sa nachádzala 500 km od ich domu.

Teraz je Simba už úplne zdravý, je doma a chráni svojho milovaného priateľa. Toto je príbeh o lojalite a priateľstve, o zodpovednosti a láskavosti.

Zdroj: slonn.me

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň