Toto iba 4-mesačné šteniatko našli vyhodené a zviazané v sáčku pri kontajneri: TO, čo s ním robili bývalí majitelia Vás je doslova neľudské!

Hoci to bolo pred desiatkami rokov zakázané, psie boja stále existujú… Aby sa bojové psy stali ešte agresívnejšími, často používajú takzvaných návnadových psov – kde môžu ukázať svoju agresiu a praktizovať svoje útoky.

Psy, ktorí sú zachránení, sú zvyčajne dospelí, a preto bolo policajné oddelenie v Chicagu šokované, keď zachránili návnadového psa, ktorý bol ešte šteňa.

Riley, štvormesačné šteňa, bol zachránený dôstojníkom policajného oddelenia.

Riley bol ponechaný zomrieť v plastovom vrecku vedľa smetného koša. Našťastie bol zachránený skôr, než bolo príliš neskoro a privedený do Ligy dobrých životných podmienok zvierat.

Šteňa malo jasné znaky, že bolo použité ako návnadový pes.

Mal po celom tele malé diery a bol zmrzačený od hlavy až k labkám.

Len o pár dní skôr bolo do Ligy dobrých životných podmienok zvierat privedené ďalšie šteňa, Lilo, ktoré bolo tiež používané ako návnada pre boje so psom.

Títo ľudia používajú šteňatá ako návnadu pre psy?! Ako môže byť niekto tak krutý? Tieto dve šteňatá sú teraz v láskyplnej starostlivosti Lindy Estradu a ona úprimne žiada ľudí, ktorí podporujú psie boje, aby si našli inú prácu a prestali týrať nevinné tvory.

Kliknutím na nižšie uvedené video môžete sledovať tento dojemný príbeh o záchrane.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.