Toto dievča sa ujalo malého šteniatka, ale keď pes vyrástol, stal sa väčší ako panička

Yumna sál z Južnej Afriky, rovnako ako mnoho detí, chcela mať v detstve psa. Ale rodičia boli kategoricky proti tomu.

Keď dievča vyrástlo a začala žiť sama, rozhodla sa uskutočniť svoj starý sen.

Yumna strávila veľa času hľadaním psa. Nevedela, aké plemeno chcela, ale vždy chcela chlpatého a dobrého psíka. A keď videla plemeno Aljašský malamut, okamžite si uvedomila – to je jej pes.

Z informácií na internete sa dozvedela, že takéto zvieratá patria k vzácnemu plemenu a majú pôsobivé rozmery. Dospelý pes má hmotnosť 30 až 40 kg. To však dievča nedesilo, išla k chovateľovi, aby si vybrala šteňa.

Zo všetkých načechraných omrviniek sa Yumne páčil iba jeden – najzaujímavejí a nepokojný. Je pravda, že sa za ním vrátila až po 2 týždňoch, keď šteňa bolo pripravené do nového domova.

Dovtedy sa dieťa znateľne zväčšilo, ale Salute to nezastavilo. Pomenovala psíka neobvyklým menom Tidus, ktoré sa prekladá ako „veľký bojovník“.

Aljašský malamut je najstarším plemenom chovaným Eskimákmi, ktorí žijú na ďalekom severe. Títo psi verne slúžia svojim majiteľom: strážia domy, pomáhali ľuďom loviť, behajú v postrojoch.
Dievča sa zamilovalo do chlpatého tvora a obklopila ho starostlivosťou. Šteňa rástlo veľmi rýchlo a o šesť mesiacov neskôr vážiloť 50 kg, Yumna sa vážne bála. Tidus v raste bol oveľa vyšší než všetci jeho príbuzní.

Tento pes sa tam nezastavil, ďalej rástol, v dôsledku toho jeho hmotnosť presiahla 70 kg! Popri svojej miniatúrnej paničke vyzerá ako z obrázku.

Psy tohto plemena majú dobrú vytrvalosť a silu. Tidus neustále pobehoval záhradou a rád kopal diery. Prvé tri roky, Yumna trpela veľa trikov. Navyše pes vyrástol veľmi hravý a priateľský, radosťou mohol ľahko „skočiť“ na paničku alebo na iných ľudí a zraziť ich. Panička sa preto rozhodla trénovať svojho maznáčika tak, aby nikomu neublížil.

Tidus má teraz 5 rokov, už nie je šteňa, ale zostal rovnaký veselý psík.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Zdroj: lemurov.net