Tohto pouličného psíka chceli da utratiť: Keď sa mu veterinár pozrel do očí, nedokázal to urobiť a našiel mu novú rodinu!

Emu, pouličný pes, žijúci drsný život v uliciach mesta, bol jedného dňa privedený na veterinárnu stanicu na utratenie. Keď si ho lekár vzal k sebe, rozhodol sa inak – odviezol ho na adopciu!

V tej chvíli sa pre Emuho všetko zmenilo – našiel si pestúnsku rodinu a bol prevezený na kliniku, kde začal proces zotavovania.

Najskôr bol veľmi nervózny, ale keď si uvedomil, že je na mieste, kde sa mu každý chystá pomôcť, vymanil sa zo svojej škrupiny a napriek krutej minulosti sa začala prejavovať jeho priateľská a sladká povaha.

Jediné, po čom túžil, bola milujúca rodina, s ktorou by mohol stráviť zvyšok svojho života. Napriek tomu, že sa už jednalo o staršieho psa, nová pestúnska rodina sa ho nechcela vzdať. Celý deň s ním sedela, aby sa cítil v bezpečí a milovaný.

V domove s novou rodinou dostal Emu aj nové meno – Nutzie! Počas dvoch mesiacov sa Nutzie spriatelil s novým súrodencom, Saharou.

Boli úplne neoddeliteľnou dvojkou a Nutzie tak konečne žil život, po ktorom na ulici toľko túžil.

Každý pes si zaslúži druhú šancu a neobvyklé rozhodnutie veterinára doprialo tomuto psovi milujúcu rodinu a najlepšieho psieho kamaráta, s ktorým môže prežívať úžasné chvíľky.

Video:

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.