Títo chlpatí pomocníci nalákali do kníhkupectva stovky ľudí

Čo čakáte, keď prídete do kníhkupectva? Samozrejme knihy a všetko, čo s nimi súvisí.

A zrazu váš pohľad priľne na niečom, čo pre kníhkupectvá nie je vôbec typické.

Je z neho čarovné mačacie kráľovstvo!

Čo je to?

V kanadskom obchode Otis & Clementine ‚s Books and Coffee si uvedomili, že knihy a kava nestačí. K zvýšeniu zisku im mali napomôcť roztomilí chlpatí pomocníci! Idete do kníhkupectva, vyberáte si knihu, dáte si šálku kávy … ale miesto pri stolíku je už obsadené! Zrazu sa na polici objaví ďalšie mačiatko! Áno, sú všade!

A cítia sa tu ako doma!

A to je práve podstata. Obchod sa dohodol s miestnym útulkom na spoločnom projekte. Mačiatka, ktoré sa nachádzajú v takmer domácom prostredí, medzi ľuďmi, sa rýchlejšie socializujú. Návštevníci kníhkupectiev sa zdržujú, hrajú sa s mačiatkami a odporúčajú obchod ďalším ľuďom.

Rastie počet zákazníkov a predaj kníh, navyše si ľudia môžu mačiatka priamo z kníhkupectva adoptovať. Týmto spôsobom už nový domov získalo 30 zvierat.
Ako projekt pokračoval, objavilo sa ďalšie pozitívum.

Obchod umožnil ľuďom čítať knihy priamo vnútri, pochutnávať si na káve a maznať sa s mačiatkami. Pre mnoho ľudí to bol obrovský zážitok. Nemusia teda zízať do mobilu alebo sa opíjať.

Uprednostňujete trávenie voľného času s roztomilými zvieratkami? Kniha, káva, mačiatko. Čarovná formula šťastia, ktorá je k dispozícii všetkým. Ale musíte vynaložiť úsilie a vymaniť sa z obvyklej rutiny.

 

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.