Tieto šteniatka boli 25 dní v uzavretom kontajneri bez prísunu jedla a vody – ako zázrakom prežili!

Indickí veterinári dostali do starostlivosti dve šteňatá, ktoré v prepravnom námornom kontajneri prečkali 3000 kilometrov dlhú plavbu z Číny do Indie.

Plavba trvala 25 dní a po celú tú dobu nemali zvieratá žiadnu potravu ani tekutiny.

Napriek tomu ako zázrakom prežili.

Keď pracovníci prístavu otvorili kontajner, čakalo ich tam prekvapenie. Dve schúlené šteňatá boli vo zjavne zlom stave, vychudnuté a dehydrované. Zvieratá boli rýchlo prevezené do Modrého kríža, zariadenia pre opustené zvieratá, kde sa im dostalo potrebnej starostlivosti.

Lekára z útulku zaujalo to, že šteňatá sú iba tri mesiace staré.

V takom veku rozhodne nemohli prežiť tri mesiace bez potravín, z lekárskeho hľadiska je to úplne nemožné. „Je to zázrak, že šteniatka prežili bez jedla a vody. Všeobecne sa dá povedať, že bez jedla a vody vydržia tak týždeň. Toto je úplne mimoriadny prípad, „povedal profesor Shafi pre indické médiá.

Zatiaľ sa presne nevie, ako sa šteňatá do lodného kontajneru dostala, ale Modrý kríž už s jedným vysvetlením prišiel. „Asi ich tam niekto zabalil a poslal, aby sa ich zbavil,“ napísal Modrý kríž na svojom facebookovom profile.

Do Indie sa ich tiež mohli pokúsiť prepašovať pašeráci, pretože podľa indického práva sa nesmú do krajiny dovážať žiadni psi z cudzích krajín.

My v redakcií držíme oboma statočným psíkom palce a dúfame, že sa im podarí nájsť milujúcu rodinu.

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.