Tieto kravy z Ruska idú s dobou: používaním virtuálnych okuliarov sú v pohode a majú viac mlieka

Ruská mliekarenská spoločnosť RusMoloko si v moskovskej oblasti nedávno zaexperimentovala s výdobytkom herného priemyslu – VR okuliarmi čiže prelomovým vynálezom určeným pre čo najväčší pôžitok v rámci virtuálnej reality.

Na to, aby si krava niečo kopytami zahrala, tak ďaleko to dnešné technológie ešte nedotiahla, ale k zvýšenej produkcii mlieka to údajne stačí.

Fotografia kravy s veľkými čiernymi okuliarmi na očiach sa v ruských médiách objavila celkom nedávno a väčšina ľudí ju brala ako vtip.

Lenže potom ruské ministerstvo poľnohospodárstva poznamenalo, že ide o seriózny experiment, ktorý má za úlohu zistiť, či sa realita zobrazovaná v špeciálne vyrobených zariadeniach nejako odráža na nálade kravičiek.

Bohužiaľ zatiaľ nie je známe, ako presne sa nálada týchto prežúvavcov merala, ale výsledky sú vraj vynikajúce. V stáde panuje dobré rozpoloženie a zvieratá sú menej úzkostlivé, čo sa prejavuje aj na zvýšenej produkcii mlieka. To je údajne aj kvalitnejšie ako to obvyklé od kráv žijúcich v bežnom, nudnom svete.

Ak vás zaujíma, na čo vzrušujúceho sa kravy v okuliaroch pozerajú, respektíve súčasťou akej reality sú, tak vás možno sklameme. Nič akčného to práve nie je. Systém im premieta videá a obrázky letnej prírody, predovšetkým lúk a polí. Pochopiteľne v farebnom spektre, ktoré kravy vnímajú, teda so zvýraznenými červenými odtieňmi a naopak veľmi slabými odtieňmi zelenej a modrej. Pozornosť bola samozrejme venovaná i pohodlí celého zariadenia, takže okuliare nikde netlačia (respektíve žiadna krava si zatiaľ nesťažovala) a nepadajú.

V podstate je to teda taký upgrade toho, čo sme už videli v roku 1983 vo filme Slunce, seno, jahody. Študent poľnohospodárskej školy Plánička tam skúmal, ako na dobytok pôsobí hudba, ktorú im púšťal do slúchadiel.

Zdroj: ru.euronews.com

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.