Teraz Vám ukážeme, ako vyzerá skutočné priateľstvo: Lev, medveď a tiger spolu vyrastajú v záchrannom centre

V kráľovstve zvierat existujú rôzne netradičné a nepravdepodobné priateľstvá, ale tento prípad opisuje naozaj nový stupeň zvláštnosti.

Predstavujeme trojicu BLT (nie, nie slávny sendvič). BLT je anglicky skratka pre medveďa, leva a tigra. Je to skratka, ktorá sa používa na opis krásneho priateľského vzťahu, ktorý sa vytvoril medzi týmito tromi divými zvieratami.

Všetci žijú v zvieracom záchrannom centre v Atlante v Gruzínsku, tvorivo pomenovanej Noemova archa. Tu sa o nich dobre starajú a užívajú si slobodné, skvelé bývanie. Ale veci neboli vždy také. Medveď Baloo, tiger Shere Khan a lev Leo pochádzajú z hanlivej minulosti a boli kedysi chované ako nelegálne zvieratá.

Našťastie ich zachránili, keď boli ešte mláďatá, a odviedli do Noemovej archy. Podľa personálu tam zvieratá začali vykazovať známky priateľstva hneď, ako sa stretli.

„BLT prejavil známky toho, že je to spojené trio od okamihu, keď sme ich videli, keď dorazili do Noemovej archy,“ povedala Allison Hedgecoth, kurátorka Noemovej archy zvierat v centre.

„Hneď hľadali jeden druhého pre pohodlie a prejavovali náklonnosť pritúlením, starostlivosťou a hraním sa navzájom,“ dodala. „Než dospejú k sexuálnej zrelosti, zvieratá si často vytvoria jedinečné väzby s členmi iných druhov,“ povedala Allison pre BBC.

Postupom času sa ich vzťahy stúpali a posilňovali. A napriek tomu, ako neuveriteľné sa to zdá, zdieľajú bratské puto, ktoré zabieha za všetky hranice.

Príroda niekedy kričí, aby sa z nej stal film Disney, nemyslíte?

Pozrite sa na rozkošné video nižšie, kde sa dozviete viac o ich neuveriteľnom priateľstve a uvidíte, ako krásne spolu navzájom pôsobia!

Prekrásne, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: https://www.majesticanimals.net