Tento vychudnutý psík so žemľou v ústach roztopil srdce tejto žene, ktorá sa mu rozhodla pomôcť: Ich životy sa navždy zmenili!

Ľudia o seba môžu postarať sami, avšak domáce zvieratá sú úplne závislé na človeku. Väčšine ľudí sú však ľahostajné.

Ale nájdu sa aj takí pre ktorých sú zvieratá tými najbližšími tvormi.

Stáva sa, že v ich záujme je človek pripravený zaplatiť čokoľvek a prekonávať veľké vzdialenosti.

Tento príbeh začal vlani v marci v Turecku a skončil v USA. Niekoľko obyvateľov tureckej dediny v regióne Strednej Anatólie si všimlo, že okolo ich domov pobehuje zlatý retriever. Úbohé zviera bolo veľmi chudé. Ľudia si všimli, že v tlame malo neustále kus suchej žemle.

Zjavne to bolo jeho jediné jedlo za dlhú dobu. Pes žemľu nepustil z papule, pretože sa obával, že mu ju vezmú iní psi. S každým dňom bola menšia.

Dedinčania si tiež všimli, že sa pes často nachádza v spoločnosti nejakého tuláka. Každému, koho stretol, ponúkal zviera ku kúpe. Bývali spolu v špinavej stodole. Jeden z obyvateľov hladného retrievera vyfotil a fotku zverejnil na internete. O niekoľko dní neskôr na ňu narazila Američanka Tracy Bank. Je riaditeľkou organizácie s názvom Rescuers Without Borders (Záchrancovia bez hraníc).

Texaskej obyvateľke bolo psa ľúto natoľko, že sa rozhodla mu pomôcť.

Žena vedela, že toto plemeno jednoducho nie je stvorené pre život na ulici. Pokiaľ mu nikto nepomôže, potom s najväčšou pravdepodobnosťou zomrie hladom. „Títo psi sú príliš dobrí a láskaví. Nedokážu sa za seba postaviť, pretože nevedia, ako bojovať“ uviedla Tracy.

Nerobila si hlavu z toho, že bola od retrievera vzdialená tisícky kilometrov. Tracy odletela do Turecka a psa našla. Zviera si kúpila. Akonáhle vybavila všetky doklady, vzala ho so sebou do USA.

Pes sa musel naučiť tie najjednoduchšie veci. Bál sa napríklad brať jedlo od človeka a zle spal. Pravdepodobne bol ovplyvnený tým, že v minulosti musel byť neustále v strehu.

Tracy mu dala meno Harper. Teraz v San Franciscu prechádza procesom rehabilitácie a socializácie. Američanka spomína, že len čo bolo zvierav  jej aute, trochu sa upokojilo.

Dúfa, že mu čoskoro nájde dobrého majiteľa.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc