Tento verný psíček zomrel vedľa hrobu svojho majiteľa potom, čo tam žil dlhých 11 rokov…

Vzťahy medzi ľuďmi a zvieratami vedia byť niekedy fascinujúce. Pes dokáže byť naozaj verným priateľom, ktorý vás nezradí.

Dokážu vám odpustiť, vedia vás rozosmiať, keď je najhoršie, vedia ponúknuť kožúšok na zahriatie, jednoducho sú skvelými spoločníkmi, ktorých je dobré si rozmaznávať.

Pes si veľmi dobre pamätá a dokáže obrovské zázraky, ktoré by od neho človek nikdy nečakal.

Dnes si povieme príbeh nemeckého ovčiaka Capita a jeho adoptívneho pána Miguela. Ich príbeh dojal celý svet, takže pevne dúfame, že aj vás vezme za srdce.

Život týchto dvoch sa jedného dňa spojil a Miguel si vzal Capita pod svoje krídla. Poskytol mu domov, lásku a bezpečie. Tí dvaja boli ako jedno telo a jedna duša. Bohužiaľ medzi nich zasiahol osud a Miguel o rok neskôr zomrel.

Odvtedy sa pes zdržiaval pri hrobe svojho zosnulého majiteľa.

Každý deň, 11 rokov o 18:00 ležal Capitan pri Miguelovom náhrobnom kameni.
Pes začal žiť na cintoríne potom, čo jeho majiteľ Miguel Guzman zomrel v roku 2006 a každú noc spal pri hrobe muža. Je dojemné, že psík zomrel pokojne pri ľudskom hrobe vo veku 15 rokov. Zomrel na zlyhanie obličiek.

Možno sa potom stretol so svojim milujúcim pánom. Tak silné puto môže medzi psom a človekom existovať.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.