Tento verný a milujúci psík každý deň zachraňuje život svojho 7-ročného majiteľa

Sedemročný Luke vo svojom živote zažíva to, čomu čelí iba 5% diabetikov…

Cukrovka 1. typu znamená neustálu kontrolu, ihly a nekonečný strach.

Cukrovka 1. typu (diabetes mellitus 1. typu) je ochorenie, pri ktorom zanikli B-bunky, ktoré tvoria inzulín v pankrease. Veľa ráz sa prejaví po prekonanej infekcii. Telo si vytvára protilátky proti vlastným bunkám, čím ich ničí. Inzulín je nevyhnutný pre zachovanie života, preto sa tento typ cukrovky prejaví výraznými príznakmi: veľkým smädom a častým močením, závratmi a spavosťou, plytkým a zrýchleným dýchaním, čo súvisí s rozvratom vnútorného prostredia. Vyskytuje sa najčastejšie u mladých ľudí.

Lukeova oficiálna diagnóza každého pred piatimi rokmi ohromila, ale jeho rodina chápe, ako veľmi ich ich syn potrebuje a preto musia byť silní.

Keď mu rodičia zaobstarali 11-týždňového psa Jediho, život sa zrazu stal oveľa jednoduchším.

Jedi je špeciálny pes a informuje Lukových rodičov, kedy hladina cukru v krvi ich syna stúpa alebo klesá.

Intenzívny tréning, prispôsobený Lukovým potrebám, dal Jedimu schopnosť to určiť s 98% presnosťou. Na Lukovej facebookovej stránke sa píše:

„Jedi zachráni Luka pred pocitmi menejcennosti a zdravotnými problémami, okrem toho ho tiež chráni pred osamelosťou, pred strachom, je jeho verným spoločníkom.“

Lukeho mamička, Dorrie Nuttallová, sa vyzná v signáloch Jediho. Keď je hladina cukru v krvi nízka, Jedi nakloní hlavu. Keď je vysoká, zavrtí hlavou.

Lukášov pes je vždy v službe a pohotovosti. Spojenie medzi nimi je tak neuveriteľné, že sa zdá až nepravdepodobné.

Zdroj: lifter.com.ua

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.