Tento úžasný muž zasvätil svoj život pomoci túlavým psom: zachraňuje ich už vyše 7 rokov

Psí muž, takú prezývku si vyslúžil muž z mexického štátu Jalisco. Od roku 2013 zachraňuje túlavé a zranené psy, ktorých stretáva na cestách naprieč krajinou.

Trojkolka, vak so základnými liekmi a potravou a sprievod v podobe svorky psov – to sú jediné veci, ktoré potrebuje Edgardo „Perros“ Zuniga k životu.

Za posledných 7 rokov sa mu podarilo zachrániť viac ako štyri stovky psov.

Pozbierané zvieratá dáva do útulkov, kde si už neskôr nájdu svojho nového majiteľa. Ak je na tom ale nájdený pes príliš biedne, Zuniga si ho najprv vezme do svojej starostlivosti a vlastnými prostriedkami sa ho pokúša navrátiť do bežného života. Niekedy je ale pomoc veterinára nevyhnutná.

„Aj keď nemám k dispozícii jedlo a lieky, snažím sa im aspoň pomôcť svojou láskou a starostlivosťou. Potom ich dávam na adopciu. Pracujem s ich silou. Robím to z lásky k nim, nie z ľútosti, „hovorí štyridsaťosemročný muž, ktorého prezývka Perros je španielskym výrazom pre psov.

Na svojich cestách nie je sám, spoločnosť mu robí niekoľko psov, ktoré si Zuniga pri sebe nechal.

„Psom je jedno, či prší, či prekračujeme púšť alebo sú hladní, zakaždým sú po mojom boku,“ tvrdí.

Dnešná spoločnosť je podľa neho zameraná hlavne na pomoc ohrozeným zvieracím druhom alebo deťom.

To je aj dôvod, prečo sa rozhodol, že on bude „strážnym anjelom“ psov. „Psy sú plní lásky a chránia nás, preto je dôležité, aby sme sa aj my o nich dokázali dobre postarať.“

O jeho misii sa svet dozvedel v roku 2016, keď sa na Facebooku stalo virálne video, v ktorom vystupoval. Odvtedy ho na cestách vyhľadávajú ľudia a ponúka mu pomoc. Zuniga ale hovorí, že on sám sa pomôcť nikdy od nikoho nedožadoval a všetko robí na vlastnú päsť.

Najväčším zadosťučinením je pre neho vedomie, že svojou humanitárnou cestou otvára oči aj ďalším ľuďom a núti ich sa tiež nejako angažovať v pomoci druhým.

„Nikdy nie je neskoro urobiť niečo dobré. Nezáleží na tom, aké chyby sme urobili v minulosti. Dúfam, že svojou cestou prebudím uvedomenie aj u ostatných, „uzatvára.

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.