Tento týraný kôň dal posledné zbohom človeku, ktorý ho zachránil: Takto sa s ním rozlúčil…

Kone sú ú hrdé a láskavé zvieratá.  Pokiaľ sa s nimi nezaobchádza s láskou a rešpektom vedia byť aj kruté. Agresívne správanie slúži zvieratám ako obrana a forma sebazáchovy. Nechcú dať najavo ani náznak strachu, aby im ľudia nemohli znova ublížiť.

To sa stalo koňovi menom Major, ktorý po mnoho rokov nepoznal nič iné ako týranie, bitie a hladovanie.

Keď sa potom dostal do láskavých rúk, dlho mu trvalo, kým svojmu novému majiteľovi uveril jeho čestné úmysly. Potom sa z nich však stali nerozluční priatelia, ktorých rozdelila až smrť.

Kôň Major nemal svoj životný údel práve ľahký. Dostal sa do rúk mužov, ktorí vyznávali veľmi brutálne techniky na krotenie koní. Čeliť tak musel dennodennému bitiu. A pretože mal kôň hrdé srdce, zlomiť sa nenechal a bol voči svojim tyranom stále agresívnejší. To sa nakoniec rozhodli „vyriešiť“ tak, že koni uviazali hlavu medzi dva stĺpiky, kde ho nechali stáť bez jedla a vody celé štyri týždne, než sa na týrané zviera prišlo a svojim trýzniteľom bol políciou odobraný.

Muž menom Max Grapperhaus, skúsený statkár a milovník koní sa o ňom dozvedel a rozhodol sa ho adoptovať.. Maxova rodina však z jeho rozhodnutia spočiatku príliš veľkú radosť nemala. Kôň totiž pod vplyvom prekonaných traumy nedokázal prijímať ani dávať lásku a kopal a hrýzol každého, kto sa k nemu len priblížil.

„Keď ho otec priviedol domov, v priebehu niekoľkých minút po príchode Major prebehol päť plotov, hrýzol a vykopával do všetkých strán,“ napísala Maxova dcéra Janna.

Jej otec sa však odmietol koňa vzdať a rozhodol sa ísť na koňa inak.

„Môj otec ho nikdy nebil, získal si jeho srdce. Každý deň s ním trpezlivo hodiny a hodiny pracoval, aby si získal jeho dôveru. Po dvoch rokoch láska zvíťazila,“ popísala dievčina.

Dlho to však netrvalo. Nového milujúceho pána si vzala rakovina, s ktorou dlho predtým bojoval. V roku 2020 Max zákernej chorobe podľahol.

Aj keď kôň nemohol hovoriť, aj tak Janna videla, ako veľmi svojho pána miluje a bol jeho stratou zlomený rovnako ako zvyšok rodiny. Pozostalí sa preto rozhodli dať koňovi šancu, aby sa so svojim záchrancom mohli naposledy rozlúčiť.

„Toto je Majorov posledný bozk,“ komentovala Janna fotografiu, na ktorej sa kôň skláňa nad otvorenou rakvou svojho pána a jemne sa jeho tváre dotýka.

Fotografia obletela svet a mnoho ľudí im vyjadrilo svoju sústrasť.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane!