Tento starý a chorý psík dostal druhú šancu: Láska a starostlivosť ho zmenili na nepoznanie!

Každý pes si zaslúži stráviť starobu v milujúcom, bezpečnom a pohodlnom domove. Bohužiaľ, nie každý má také šťastie. Mnoho starých psov trávi svoj západ slnka v útulkoch, pretože si ich takmer nikto nechce vziať do svojich domovov.

Ale našťastie existujú ľudia, ktorí otvárajú svoje srdcia psím seniorom a chcú im dopriať nádherné posledné mesiace či roky života. To urobil hrdina tohto článku, ktorý si z útulku zobral staršieho chorého psíka a dal mu druhú šancu milovať život.

Zach Skow je zakladateľom kalifornskej neziskovej organizácie Marley’s Mutts Dog Rescue. O psíkov sa nielen stará, ale snaží sa im nájsť čo najlepšie trvalé domovy. Keď však uvidel staršieho psa menom Henry, vedel, že mu musí pomôcť.

Henryho príbeh

Majitelia tohto psa ho dali do útulku, pretože pes bol už veľmi starý, mal 16 rokov a mal veľa zdravotných problémov: bol prakticky hluchý, ťažko videl a mal rakovinu.

“ Pamätám si výraz jeho tváre. Videl som, že má bolesti,“ hovorí Zach. „Bol to veľmi starý pes, mal rakovinu, nebolo mu dobre, dýchal a triasol sa.“

Zach sa rozhodol vziať si psa a stať sa jeho strážcom. Muž veril, že mu zostáva len pár týždňov života, a tak chcel, aby posledné chvíle zviera strávilo v láskyplnom a bezpečnom prostredí.

Henry odišiel z útulku do svojho nového domova u Zacha pomerne rýchlo. Na prekvapenie majiteľov sa vďaka láske a výbornej starostlivosti zmenil na nepoznanie. Zo smutného letargického starca sa stal veselý, energický pes.

„Zlepšoval sa doslova z hodiny na hodinu,“ hovorí Zach. „Pes, ktorý sa zdal byť na pokraji života, zrazu začal behať a hrať sa v záhrade.“

Zach zariadil, aby Henrymu vyoperovali jeho rakovinový nádor a pes pokračoval vo svojej premene.

„Každé ráno sa snažil trochu behať,“ hovorí Zach. „A každý deň bol tento beh dlhší a energickejší.“

To dokazuje, že aj starší psi potrebujú pozornosť a lásku. Keby nebolo Zacha, Henry by pravdepodobne opustil tento svet veľmi rýchlo v azyle, alebo čo je horšie, mohol by byť utratený. Medzitým, láska, ktorú mu muž dal, prinútila psa zotaviť sa.

„Myslím, že hlavným dôvodom Henryho zmeny bolo to, že sa stal súčasťou našej rodiny,“ hovorí Zach.

Ako týždne plynuli, Henryho stav sa len zlepšoval a bolo jasné, že má pred sebou ešte dlhý život, a tak sa Zach rozhodol nájsť mu večný domov. Veľa ľudí sa oňho zaujímalo, vrátane Cary Aguilar, ktorá hovorí, že sa do neho jednoducho zamilovala.

„Vedela som, že sa musí stať súčasťou môjho života. Museli sme ho vyzdvihnúť,“ povedala Cara. „Chceli sme, aby sa v posledných chvíľach života cítil milovaný. Jeho spoločnosť si užijeme, ako sa len dá. Opustí tento svet obklopený láskou.“

Henrymu trvalo nejaký čas, kým sa usadil v novom domove, ale opäť ukázal, že ako starý pes má veľa odvahy.

„Prvé dva týždne som s ním spala dole, pretože bol trochu plachý. Potreboval čas, aby sa usadil na svojom novom mieste,“ povedala Cara. „Každým dňom sa cítil istejšie a chcel chodiť na dlhšie a dlhšie prechádzky. Dokázal prejsť 1,5 km bez prestávky.“

Bohužiaľ, Henry zomrel v júni. Je potešujúce, že svoje posledné chvíle strávil obklopený milujúcimi ľuďmi.

„Henry zomrel pokojne, boli sme s ním,“ uviedla rodina vo vyhlásení. „Je to veľmi bolestivá strata. Do našej rodiny priniesol toľko radosti. V ťažkých dňoch bol slnečným lúčom a každý deň nám dával lásku… Viem, že priniesol radosť mnohým ľuďom, ako aj mojej rodine.“

Hoci Henry opustil tento svet, jeho príbeh je veľmi inšpiratívny a šťastný. Všetci vyslovujú veľké poďakovanie ľuďom, ktorí umožnili tomuto psovi prežiť posledné dni v obklopení lásky.

Ak sa vás tento príbeh dotkol, zdieľajte ho.

Možno to povzbudí ďalších ľudí, aby sa starali o starších psov a venovali im čo najviac lásky v ich posledných chvíľach života.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.