Tento slepý pes si nedokázal nájsť psích priateľov: Až kým sa nedostal do tejto milujúcej rodiny!

Psíkovia menom Amos a Toby sú dnes dvaja nerozluční priatelia. Silnejší a zdravší chráni slabšieho a chorého. Hoci bol Toby pred Amosom spočiatku na pozore, keď ho jeho majiteľka Jess priviedla zo záchranného centra, nakoniec sa stal Amosovým milujúcim priateľom a ochranárom.

Byť slepým psom musí byť dosť desivé. Našťastie má slepý kríženec Staffy priateľa, ktorý mu pomáha orientovať sa vo svete.

Amos sa totiž narodil slepý a žena menom Jess veľmi dobre vedela, že pre neho bude ťažké nájsť nový domov (pracovala v záchrannom centre pre zvieratá).

„Toby bol tým najlepším darčekom, aký som kedy mohla dostať. Je veľmi nezávislý a má rád svoj vlastný priestor, takže som sa trochu obávala, ako bude na Amosa reagovať. Najskôr vrčal a potom ho začal ignorovať. Amos pochádzal z útulku, takže príliš nevedel, ako sa správať k iným psom.“

„Po pár dňoch som si všimla, že Amos nemôže nájsť svoju misku s vodou a Toby neváhal a pristrčil mu ju. V tej chvíli som vedela, že Amosa už nevrátim. Toby sa stal jeho jediným priateľom.“ rozpráva Jess.

Slepý psík potreboval operáciu očí, ktoré museli byť odstránené, ale našťastie mal Tobyho, ktorý verne stál po jeho boku a chránil ho. Jess dodáva: „Keď sme šli na prechádzku, Amos bol veľmi vydesený, predovšetkým z neznámych zvukov.

Toby rýchlo poznal, že Amos potrebuje pomoc a kedykoľvek sa zastavil, ľahol si vedľa neho a čakal, kým bude pripravený pokračovať v ceste. Hlavným Amosovým problémom je, že kvôli svojmu postihnutiu nevie komunikovať s inými psami, takže nemá žiadnych iných priateľov. Toby je ako jeho priateľom, tak anjelom strážnym.“

 

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.