Tento rybár chytil neobyčajnú rybu a vedel, že mu nikto nebude veriť! Sám nedokázal uveriť vlastným očiam!

Keď 41-ročný rybár zo štátu Michigan (USA) chytil túto neobyčajnú rybu, vedel, že mu nikto nebude veriť! Muž chytil rybu, ktorá miesto šupín mala … kožuch!

Spočiatku si myslel, že sa jedná o hlúpy žart alebo o nejaký druh mutácie. Ukázalo sa, že mal pravdu … nejedná sa totižto o prvý prípad!

Muž nie je prvý, kto ulovil takú zvláštnu rybu. Už v 17. storočí chytili v Amerike rybu s kožuchom. Existuje niekoľko teórií, odkiaľ sa táto ryba vzala.

K tejto mutácií zrejme došlo v dôsledku vážnej chemickej havárie. Ďalšia teória zas tvrdí, že … rybám na Aljaške bola zima, a tak si počas evolúcie vytvorili kožuch (neprekvapuje nás, že táto teória má najmenej priaznivcov).

Najviac nás presvedčilo to, čo tvrdia vedci.

K tejto mutácií zrejme došlo v dôsledku vážnej chemickej havárie. Podľa vedcov ide o prítomnosť baktérií a plesní, ktoré parazitujú na šupinách rýb. Kvôli nim sa zdá, že rybe narástol kožuch. Tiež je to signál, že rybe už neostáva veľa času, pretože trpí celý jej organizmus.

Pokiaľ sa jedná o ryby vo výkladoch reštaurácií, vedci tvrdia, že sa jedná o šikovnú reklamu a podvod (na rybu nalepia kúsok umelého kožuchu). Tieto ojedinelé kusy sú skôr dôkazom znečistenia vody.

Vyzerajú zaujímavo, že áno?

Zdroj: snopes.com

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.