Tento psík zavíjal na parkovisku každý deň, celých 9 dní: Snažil sa na seba upozorniť, aby mu niekto konečne pomohol!

Fyzické zranenia sa dajú dobre rozpoznať voľným okom, ale niektorí psi, rovnako ako ľudia, môžu trpieť emocionálnymi zraneniami, ktoré bohužiaľ nedokážu vyjadriť, aby sme ich my ľudia správne pochopili. Podobne na tom bol pes, ktorého zbadala žena menom Mary na parkovisku pri nákupnom centre.

Jeho šialené vytie sa nedalo prepočuť!

Výpovede potvrdili, že pes sedel na parkovisku celých deväť dní, vyl a zúfalo prosil o kúsok jedla. Akékoľvek pokusy o priblíženie alebo kontakt však zlyhali. Pes sa schoval do svojho úkrytu a opäť sa vracal, aby žiadal o pomoc. Mary bola ale trpezlivá a rozhodla sa pre trochu zvláštny spôsob záchrany.

Uprostred parkoviska si rozložila kreslo, sadla si do neho aj s knihou a so svojim vlastným psom a jednoducho čakala.

Nakoniec prišiel čas, kedy si Mary získala jeho dôveru a mohla ho odviesť k veterinárovi. Po niekoľkých dňoch vonku s minimom potravy a tekutín a po neustálom vytí bol pes prekvapivo v dobrej fyzickej kondícii.

Pracovníci záchrannej stanice sa rozhodli, že pre psíka bude najlepšou cestou krátkodobá pestúnska rodina, zatiaľ čo sa bude hľadať stála milujúca rodina, ktorá by ho prijala. Netrvalo dlho a všetci vedeli, že zviera je skvelým maznáčikom. O pár týždňov neskôr dostal pes meno Crooner a aj rodinu, s ktorou sa môže tešiť novému domovu.

je skvelým príkladom toho, že zvieratá potrebujú trpezlivosť, riadnu starostlivosť a porozumenie. Tak, ako to pochopila aj Mary.

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.