Tento psík zablokoval cestu sanitke, sanitár sa pokúsil ho odohnať, ale vytrvalý psík takto zachránil život

Psy sú v skutočnosti naozajstnými priateľmi človeka. Neopustia svojich pánov ani v ťažkostiach, ani v chudobe, ani v chorobách.

Taktiež nezradia a nevymenia pánka za úspešnejšieho alebo bohatšieho. Pes je pripravený pre majiteľa obetovať svoj život.

Tento neobvyklý príbeh rozprával jeden lekár, ktorý v ten deň bol v sanitke…

Sanitka sa vracala po jednom volaní pacienta. Počasie nebolo príliš dobré. A lekári mali veľa výjazdov…

Ale zrazu vodič auta zabrzdil. Pred ním sedel krásny pes. Autá sa vôbec neobával. Naopak, ako by na neho čakal…

Potom vodič zatrúbil, ale pes sa ani nepohol.

Lekári v sanitke sa s niečim takým ešte nestretli. Jeden sanitár vystúpil z auta a skúsil odohnať psa z cesty. Vstal a prešiel na kraj  cesty, ale neutiekol.

Akonáhle sa priblížil sanitár k sanitke a posadil sa, pes sa opäť posadil na svoje pôvodné miesto. Ľudia boli veľmi prekvapení. Potom rovnaký muž vystúpil z auta a išiel ku psovi. Neutiekol, vstal a presunul sa ku kríkom. Chodil a stále sa rozhliadal, ako by kontroloval, či ho niekto z auta sleduje…

A potom sa sanitár náhle zastavil a začal volať kolegov. Vedľa kríkov ležal starší muž. Bol v bezvedomí.

Lekári si okamžite uvedomili, že je vo vážnom stave. Okamžite muža presunuli do auta a bol naliehavo odvezený do nemocnice, ktorá bola len kúsok od miesta. Pes za nimi bežal…

Zistili, že muž mal mŕtvicu. Neskôr sa ukázalo, že starší muž išiel na prechádzku so psom a spadol. Keby nebolo psa, ktorý zastavil sanitku, pravdepodobne by už nežil…
Kým liečba pokračovala, verný pes sa zdržiaval v blízkosti nemocnice. Ani manželka majiteľa psa ho nemohla vziať domov.

Lekári boli touto oddanosťou zvieraťa ohromení. Priniesli mu jedlo, pohladili ho a snažili sa ho upokojiť.

Keď bol pacient premiestnený z jednotky intenzívnej starostlivosti na pravidelné oddelenie, bolo mu dovolené navštíviť ho. Všetci lekári presvedčili vedúceho lekára, aby verného psa pustil na oddelenie. Ten nakoniec súhlasil.
Bola to radosť pre všetkých. Pes zakvičal a pobozkal majiteľa. Muž plakal a hladil svojho priateľa. Dokonca aj zdravotnícky personál pri pohľade na tieto scény plakal.

Od tohto dňa sa muž začal rýchlo zotavovať!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj: mimimetr.me