Tento psík pomohol zachrániť mláďatko tuleňa a takto sa spriatelili!

Na jednom z brehov jazera Bajkal našli meteorológovia Sergei a Natalya Shaburová mláďa tuleňa. Ležalo na zemi, a prakticky sa nehýbalo.

Potom sa rodina rozhodla vziať ho na svoju meteorologickú stanicu „Solnechnaya“, aby mu mohli pomôcť.

Bajkalské jazero alebo Bajkal je najhlbšie a najstaršie jazero na svete. V jazere je sústredená 1/5 svetových zásob povrchovej sladkej vody. Nachádza sa v Rusku, v južnej časti Východnej Sibíri. Po Kaspickom mori je druhým najväčším ruským jazerom.

 

Nájdené mláďa bolo v zlom stave, na nič nereagovalo. Snažili sa mu naliať kozie mlieko do úst, ale bezvýsledne – neprehĺtalo.

Pomoc však prišla z nečakanej strany – od ich psíka Niky. Niky sa k nemu priblížila a začala ho olizovať a to dlhšie ako hodinu, s najväčšou pravdepodobnosťou si ho pomýlila so šteňaťom. Na veľké očakávanie to pomohlo a malý pacient sa prebudil a otvoril oči!

Natalia a Sergey sa ho snažili nakŕmiť a dať mu nakrájané ryby, z ktorej vône sa mláďatko pomaly preberalo k životu. Tulene však jedia vo vode, takže plnohodnotný obed á malého tuleňa položili do obyčajnej starej vane naplnenej vodou.

Fenka Niky svojho zverenca neopustila a bola pri ňom počas celej doby. 

Večer sa rodina pokúsila vrátiť mláďa naspäť do jazera, a dokonca sa mláďa vo vode plavilo pol kilometra, ale vrátilo sa. Dali jej meno Umka a psík bol z jej návratu tak nadšený, že ju opäť začal olizovať.

Mláďa opäť nakŕmili a tú noc strávilo s rodinou v dome. Tretí deň bola Umka opäť prinesená ku brehu a našťastie konečne odplávalo…

Niky bola smutná, ale čoskoro si našla nových zverencov – domáce kozy, o ktoré sa teraz stará.

Zdroj: twizz.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.