Tento psík odmietal opustiť obhorený dom: Po mesiaci sa znovu stretol so svojou majiteľkou

Počas najväčšieho požiaru v histórii Kalifornie, ktorý prebiehal po väčšinu novembra roku 2018, prišla o svoj dom tiež Andrea Gaylord.

Jej pes Madison však odmietal zdevastované obydlie opustiť a verne ho strážil až do ďalšieho stretnutia s majiteľkou.

Požiare v Kalifornii si vyžiadali 85 ľudských životov a takmer 19 tisíc zničených budov.

Medzi nešťastníkov, ktorým nemilosrdný oheň vzal domov, patrí tiež Andrea Gaylord z Paradise. Kvôli požiaru musela 8. novembra 2018 okamžite opustiť mesto a nestihla si so sebou vziať ani svoje psy Madisona a Miguela.

Obom domácim miláčikom sa katastrofu našťastie podarilo prežiť.

Kým Miguel skončil vo viac ako 136 kilometrov vzdialenom útulku, Madison ale zostával na mieste spúšte a ako správny strážca, stále dával pozor. O niekoľko dní neskôr ho našla pracovníčka útulku Shayla Sullivan, ktorú Gaylord kontaktovala s prosbou o pomoc.

Pes so zvieracími záchranármi nechcel spolupracovať a odmietal opustiť trosky domu. Ľudia z útulku sa tak aspoň postarali, aby mal zaistený prísun potravy a vody do tej doby, než sa znovu stretne so svojou majiteľkou.

„Pokiaľ zvieratá nemôžu byť evakuované, vždy to budem ja a svoje úsilie nevzdám až do momentu, kedy sa k nim majitelia budú môcť znovu vrátiť,“ oznámila Sullivan.

V prípade Madison našťastie skutočne išlo o príbeh so šťastným koncom.
Na začiatku decembra sa skoro po mesiaci znovu stretol s Gaylord.

„Mám radosť, že vám môžem oznámiť, že Andrea sa dnes mohla vrátiť na svoj pozemok a stretla sa tam s Madison!

Zostal tam, aby opatroval to, čo zostalo z jeho domu. Po celú dobu bol svojím ľudom verný. Mám slzy v očiach, keď to teraz píšem. Nezastrašil ho ani oheň. Musel to byť pre neho príšerne dlhý mesiac. „opísala Sullivan moment stretnutia na Facebooku.

Slovami nadšenia nešetrila ani majiteľka samotná.Predstavte si, ako musí byť také zviera verné, keď zostáva aj v tých najhorších podmienkach a čaká na vás. Jeho inštinkty mu hovoria, aby sa staral o svoju svorku, a my sme jej súčasťou. Ten pocit je upokojujúci, „povedala o celej situácii.

Zdroj: boredpanda.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.