Tento psíček sa stratil na 12 dní a uviazol v bahne z ktorého sa nedokázal vyslobodiť: Na pomoc mu prišiel štvornohý záchranca!

Dlhých 12 dní sa pohrešoval jedenásťročný pyrenejský horský psík,  ktorý sa vydal so svojou rodinou na výlet do hôr. Bohužiaľ sa skupina rozdelila a štvornohý miláčik s úžasným menom Puppy (Šteňa) pokračoval pozdĺž inej cesty.

Nech sa majitelia snažili akokoľvek, psa nemohli nikde nájsť.

Postupom času začali všetci strácať nádej a museli tak požiadať o pomoc Jima, ktorý mal zvláštneho asistenta, ktorý bol ich poslednou nádejou, ako Puppyho nájsť. Jim bol zakladateľom neziskovej organizácie pre záchranu psov a od narodenia cvičil nemeckého ovčiaka menom Tino ako svojho hlavného asistenta.

Spoločne sa vrátili na miesto, kde majitelia svojho psíka videli naposledy. Tu sa Tino dal do práce.

„Akonáhle som dal Tinovi privoňať obľúbenú deku z Puppyho pelechu, okamžite sa rozbehol,“ rozpráva Jim. A ako dlho mu trvalo, kým strateného Puppyho našiel? Iba 45 minút!  Bol uviaznutý v bahne.

„Dve tretiny jeho tela boli ponorené v hustom bahne. Tino na túto podivnú bytosť z močiara reagoval najskôr trochu rozpačito, než si uvedomil, že sa jedná o psa,“ povedal Jim. Oslobodiť také veľké zviera bola skutočná výzva.

Napokon, po upevnení radu lán a popruhov, ho boli schopní vytiahnuť do bezpečia. A to všetko vďaka šikovnému nosu vycvičeného Tina.
Psy zachraňujú psy, nezdá sa vám to tiež dojemné?

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.