Tento pár minul približne 47 tisíc eur na rekonštrukciu domu tak, aby poskytovali najlepšiu starostlivosť pre 20 starších psov so špeciálnymi potrebami

Pri adopcií psíka z útulku sa mnoho ľudí odvracia od postihnutých a starších psíkov, aj keď je pravda, že starostlivosť o tieto psy môže byť náročná a nákladná, ľudia zriedka zvažujú, akú odmenu by im na oblátku psík poskytol.

Láska, ktorú dostanete od postihnutého alebo staršieho zvieratka, je koniec koncov rovnako dobrá ako láska ktoréhokoľvek iného!

A títo ľudia to chápu!

Nezabudnime tiež, že potrebujú starostlivého a milujúceho človeka po svojom boku viac ako čokoľvek iné.

Pár so sídlom v Clifton Parku v New Yorku, Chris a Mariesa Hughes to vedia veľmi dobre. Pár je majiteľmi až 20 psíkov, ktorí sú starí a majú rôzne zdravotné ťažkosti.

Pár vedie neziskovú organizáciu s názvom The Mr. Mo Project.

Uznali potrebu takejto organizácie potom, čo ich starší psík Mo zomrel a zanechal za sebou obrovské účty u veterinára.  Pár vedel, aké to je starať sa o starších psov, a tiež vedel, koľko z nich je opustených a odovzdaných do útulkov pre zvieratá, pretože ich majitelia nemali finančné prostriedky, aby im pomohli.

To viedlo k otvoreniu ich vlastnej organizácie, aby sa zabezpečilo, že starším štvornohým miláčikom v celej krajine bude poskytnutá náležitá starostlivosť. „Starší psi si zaslúžia to najlepšie po zvyšok svojho života. Veríme, že aj tí si zaslúžia domov! “ Píšu na svojej webovej stránke.

Chris a Mariesa už zachránili stovky psov pred eutanáziou a pomohli im pri liečbe a adopcii.

Najviac špeciálna starostlivosť sa však týka 20 psov, ktoré v súčasnosti žijú v ich domácnosti. Aby im poskytli najlepšiu možnú kvalitu života, opatrovatelia už vynaložili viac ako 47 tisíc eur na prispôsobenie svojho domu.

Pár si kúpil hydroterapeutický bazén za približne 25 000 eur, čo pomáha cvičeniu psíkov.

Okrem toho si zadovážili obrovskú posteľ za približne 5000 eur, aby mohli spať so svojimi mláďatami.  Je zrejmé, že pri snahe o čo najpríjemnejšie prostredie bolo vynaložené veľa myšlienok a starostlivosti.
Najväčší boj prichádza s účtami u veterinára. „Snažíme sa získať toľko peňazí, koľko vieme, ale nakoniec, ak jeden pes potrebuje ošetrenie v hodnote  približne 17 000 eur, zaplatíme zaň a o kreditné karty sa staráme neskôr.“

„Vždy je potrebné zaplatiť účet za veterinára, ale naučili sme sa s tým žiť a hoci je to stresujúce, títo štvornohí kamaráti za to stoja, “povedal Chris.

Zdroj: mrmoproject/instagram, boredpanda.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.